MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Адвоката Семедляєва заарештували на 12 діб

12.11.2021   
ХПГ-інформ
Підконтрольний Кремлю суд у Сімферополі ухвалив арештувати адвоката Едема Семедляєва на 12 діб за звинуваченням у непокорі законним вимогам співробітника поліції.

Адвокат Едем Семедляєв (архівне фото: Ілля Тарасов, «Крым.Реалии»)

Підконтрольний московській владі Центральний райсуд Сімферополя ухвалив арештувати кримського адвоката Едема Семедляєва на 12 діб за звинуваченням у непокорі законним вимогам співробітника поліції, повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Нагадаємо, адвоката Семедляєва затримали 25 жовтня під час здійснення ним професійної діяльності – наданні юридичної допомоги кримським татарам, затриманим біля Кримського гарнізонного військового суду, куди вони прийшли як слухачі на відкрите судове засідання у «справі красногвардійської групи Хізб ут-Тахрір» – того дня затримали 20 осіб. Протокол у справі Семедляєва співробітники поліції склали після його відмови припинити здійснення аудіозапису у відділку поліції попри те, що це є цілком законним, адже, згідно із правовою нормою, особи, що беруть участь у провадженні про адміністративне правопорушення, мають право за допомогою засобів аудіозапису фіксувати перебіг розгляду справи.

Пізно ввечері 25 жовтня Семедляєва відправили до ІТТ міста Судака, де він провів добу – 26 жовтня суд став на сторону захисту та звільнив адвоката, звернувши увагу, зокрема, на грубі помилки поліціянтів. Протокол був відправлений на доопрацювання.

На вчорашньому засіданні суд, розглянувши доопрацьований протокол щодо Семедляєва, вирішив, що відмова припинити здійснювати аудіозапис у будівлі МВС є порушенням законних вимог співробітника поліції. Згідно з постановою головуючого судді, адвокат має провести 12 діб в ізоляторі тимчасового тримання.

Також, як повідомляє «Кримська солідарність», суд в іншому складі має розглянути ще один адмінпротокол за тією ж статтею за відмову Семедляєва повністю роздягнутися на вимогу співробітника антиекстремістського центру «Е» для перевірки на наявність екстремістських татуювань.

 Поділитися