MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

12 листопада – головне за день

12.11.2021   
ХПГ-інформ
Комітет з прав людини ООН оприлюднив свої зауваження щодо восьмої періодичної доповіді України; генпрокуратура Росії подала позов до Верховного суду про ліквідацію Міжнародного Меморіалу; підконтрольний Кремлю суд у Сімферополі арештував адвоката Семедляєва на 12 діб – найважливіше на сьогодні.

ООН (ілюстраційне зображення з відкритих джерел)

• Комітет з прав людини ООН оприлюднив свої зауваження щодо восьмої періодичної доповіді України про виконання Міжнародного пакту про громадянські й політичні права від 1966 року та надав відповідні рекомендації українській владі, передає Суспільне. Зауваження, зокрема, стосуються порушень прав людини на окупованих територіях, захисту населення в зоні збройного конфлікту в Донецькій та Луганській областях, випадків катувань та жорстокого поводження з боку правоохоронних органів, тривалого утримання під вартою підозрюваних до винесення судових вироків, переслідування журналістів і правозахисників. В ООН незадоволені низькою представленістю жінок у центральних та місцевих органах влади, дискримінацією етнічних меншин, ЛГБТ-спільноти, внутрішньо переміщених осіб та людей з інвалідністю. В ООН також звернули увагу на «систематичні недоліки» в розслідуванні справ щодо убивств журналістів Олеся Бузини у 2015 році, Павла Шеремета у 2016-му та Вадима Комарова у 2019 році.

• Генпрокуратура Росії подала позов до Верховного суду про ліквідацію Міжнародного Меморіалу (історико-просвітницької, благодійної та правозахисної некомерційної організація, що займається дослідженням політичних репресій у СРСР та сучасній Росії, сприяє моральній та юридичній реабілітації осіб, які зазнали політичних репресій.) – за систематичні порушення законодавства про «іноземних агентів», а саме про немаркування матеріалів організації. Згідно з російським законодавством, «іноземним агентом» є некомерційна організація, яка отримує грошові кошти та інше майно від іноземних держав, громадян, організацій (в тому числі і міжнародних) і бере участь у політичній діяльності на території РФ в інтересах іноземних джерел. Однак «Меморіал» політичною діяльністю не займається, а також діяльністю в інтересах «джерел фінансування». Правозахисники вважають, що жодних законних підстав для ліквідації Міжнародного Меморіалу не існує. «Це політичне рішення про знищення товариства „Меморіал“ – організації, що займається історією політичних репресій і захистом прав людини», – йдеться у заяві Правління «Меморіалу».

• Підконтрольний московській владі Центральний райсуд Сімферополя ухвалив арештувати кримського адвоката Едема Семедляєва на 12 діб за звинуваченням у непокорі законним вимогам співробітника поліції. Нагадаємо, адвоката Семедляєва затримали 25 жовтня під час здійснення ним професійної діяльності – наданні юридичної допомоги кримським татарам, затриманим біля Кримського гарнізонного військового суду, куди вони прийшли як слухачі на відкрите судове засідання у «справі красногвардійської групи Хізб ут-Тахрір». Протокол у справі Семедляєва співробітники поліції склали після його відмови припинити здійснення аудіозапису у відділку поліції попри те, що це є цілком законним, адже, згідно із правовою нормою, особи, що беруть участь у провадженні про адміністративне правопорушення, мають право за допомогою засобів аудіозапису фіксувати перебіг розгляду справи. Тоді адвокат провів добу в ІТТ м. Судака. Протокол щодо Семедляєва був відправлений на доопрацювання. На вчорашньому засіданні суд, розглянувши доопрацьований протокол, вирішив, що відмова припинити здійснювати аудіозапис у будівлі МВС є порушенням законних вимог співробітника поліції.

 Поділитися