MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Руки геть від Меморіалу!

15.11.2021   
Євген Захаров, член правління Міжнародного Меморіалу, директор Харківської правозахисної групи – члена Міжнародного Меморіалу
Закликаємо підписати петицію на захист Міжнародного Меморіалу та Правозахисного центру «Меморіал»!

Дорогі колеги, друзі.

Як ви вже знаєте, нещодавно Генеральна прокуратура РФ та Прокуратура міста Москви звернулася в суди з проханням ліквідувати Міжнародний Меморіал і Правозахисний центр «Меморіал», бо вони, буцімто, «грубо порушують» законодавство про «іноземних агентів».

На підтримку «Меморіалу» вже виступили організації в Росії та за її межами, громадські та політичні діячі, звичайні громадяни.

На сайті Сhange.org розміщена петиція «Руки геть від Меморіалу – зупинимо ліквідацію по суду ключових громадських організацій!» за цим посиланням.

Ви можете ознайомитися з текстом петиції, у разі згоди – підписати її (у формі праворуч від тексту).

Дякуємо за вашу підтримку!

Євген Захаров, член правління Міжнародного Меморіалу, директор Харківської правозахисної групи – члена Міжнародного Меморіалу

Нижче – український переклад тексту петиції.


11 листопада 2021 року стало відомо, що Генеральна прокуратура РФ подала до Верховного суду адміністративний позов про ліквідацію Міжнародного історико-просвітницького товариства «Міжнародний Меморіал», а Прокуратура міста Москви аналогічний адміністративний позов до Московського міського суду про ліквідацію Правозахисного центру «Меморіал» – визнаних іноземними агентами некомерційних організацій.

Виникає актуальна суспільна дискусія про те, що громадянське суспільство у практичному плані може протиставити вказаним нападкам на організованих захисників своєї історії, пам’яті, суті, прав і свобод громадян у реальності відвертих політичних репресій, що склалася, з боку російської держави. Консолідувати протестну громадську думку у формі петиції є одним з важливих завдань, можливою частиною громадської кампанії із захисту громадських захисників, які легально працюють у зазначених організаціях в інтересах минулого, теперішнього та майбутнього російських громадян.

Група некомерційних громадських організацій «Меморіал», які виникли та розвивалися завдяки ідеям і труду найбільш великого російського правозахисника та громадського діяча Андрія Дмитровича Сахарова і є ключовими в сучасній російській правозахисній спільноті та російському суспільстві в цілому. Їхня ліквідація може потягнути за собою закриття найважливіших історико-просвітницьких і правозахисних проєктів, як от, наприклад, ОВД-Инфо – інформаційного та правозахисного проєкту допомоги громадянам, що постраждали від переслідувань державою з політичними мотивами. Ліквідація юридичних осіб та організаційних структур, можливо, не знищить, але суттєво обмежить легальну діяльність істориків, просвітників, журналістів та правозахисників, які працюють в інтересах російського громадянського суспільства, захисту історичної пам’яті, прав, свобод і законних інтересів звичайних російських громадян, які активно вступають у теперішній реальності у протиріччя з реальними інтересами російської держави, а насправді – з інтересами можновладців Російської Федерації.

Прочитати про культурно-просвітницькі організації, про проєкти «Меморіалу» можна за посиланням у Вікіпедії або на вказаних сайтах організацій, про ліквідацію яких суди просять органи прокуратури. Закликаю вас підтримати громадську кампанію на їхній захист.

Руки геть від Меморіалу – зупинимо ліквідацію по суду ключових громадських організацій!!!

 Поділитися