MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

16 листопада – головне за день

16.11.2021   
ХПГ-інформ
Кабмін виділив 67,5 млн гривень для виявлення штаму коронавірусної хвороби «Дельта»; ЄСПЛ відклав до січня наступного року слухання з питання про прийнятність справи «Україна та Нідерланди проти Росії»; за 10 місяців прокуратура зареєструвала 213 правопорушень щодо журналістів – найважливіше на сьогодні.

COVID-19 Test (ілюстраційне зображення з відкритих джерел)

• Кабінет Міністрів України виділив 67,5 млн гривень для виявлення штаму коронавірусної хвороби «Дельта» регіональним центрам контролю і профілактики захворювань Міністерства охорони здоров’я, йдеться в повідомленні на сайті МОЗ. Відповідне рішення прийняли під час позачергового засідання 15 листопада з метою виконання протокольного доручення засідання РНБО. Кошти будуть направлені на закупівлю 4 500 наборів тест-систем, що дозволить провести 450 000 досліджень для ідентифікації штаму «Дельта». У середньому йдеться про 150 тисяч досліджень на місяць. У міністерстві нагадують, що у вересні Центр громадського здоров’я отримав обладнання, що дозволяє визначати штами коронавірусу, зокрема йдеться про штам «Дельта». Раніше зразки відправляли до лабораторій ВООЗ.

• ЄСПЛ відклав на 26 січня 2022 року слухання з питання про прийнятність справи «Україна та Нідерланди проти Росії» (№ 8019/16, 43800/14 та 28525/20) щодо подій на сході України, передає Радіо Свобода з посиланням на сайт суду. «Слухання мало відбутися 24 листопада 2021 року. Перенесення є наслідком недавнього усунення від розгляду справи спеціального судді, призначеного стосовно Російської Федерації», – мовиться у пресрелізі. Справа включає три міждержавні позови. Зокрема, це позов «Україна проти Росії» (№ 8019/16) щодо тверджень України щодо порушення Росією Європейської конвенції про права людини внаслідок конфлікту на сході України у 2014 році, «Україна проти Росії» (II) (№ 43800/14), поданий 13 червня 2014 року щодо імовірного викрадення трьох груп дітей на сході України в період з червня до серпня 2014 року та їхнє тимчасове переміщення до РФ, а також «Нідерланди проти Росії» (№ 28525/20), поданий 10 липня 2020 року, про збитий 17 липня 2014 року авіалайнер Malaysia Airlines, рейс MH17, внаслідок чого загинули 298 осіб, у тому числі 196 громадян Нідерландів.

• За 10 місяців 2021 року прокуратурою зареєстровано 213 правопорушень, які передбачають притягнення до відповідальності відповідно до ККУ, вчинених проти журналістів. Про йдеться у відповіді Офісу Генпрокурора на запит Суспільного. «Цього року особам повідомлено про підозру у вчиненні 37 таких кримінальних правопорушень (за весь 2020 – 25). До суду направлено обвинувальні акти щодо вчинення 36 кримінальних правопорушень (за весь 2020 – 25)», – йдеться у документі. В Офісі Генпрокурора також додали, що на даний час розслідуються 280 таких кримінальних правопорушень. Там також повідомили, що при Офісі Генпрокурора і обласних прокуратурах створені спеціальні платформи, а також визначено осіб, відповідальних за оперативну реакцію на факти незаконного перешкоджання роботі медіа.

• Станом на кінець жовтня щонайменше 116 людей перебувають у місцях позбавлення волі в рамках політично мотивованих або релігійних кримінальних переслідувань в окупованому Криму, передають «Крым.Реалии» з посиланням на Кримську правозахисну групу. «Ще 4 людини ймовірно позбавлені волі за політичними мотивами. Ще 9 людей перебувають під домашнім арештом», – ідеться в повідомленні правозахисників. Також уточнюється, що в жовтні загальна кількість кримчан, позбавлених волі у «справі кримських мусульман» – 79. «Ще 5 людей обмежені в пересуванні: 3 перебувають під наглядом і не можуть залишити окуповану територію, 2 – під домашнім арештом», – зазначено в повідомленні.

 Поділитися