MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

#МыМемориал: Що відбувається і як можна допомогти?

17.11.2021   
Правління Міжнародного Меморіалу
Нещодавно стало відомо, що Генпрокуратура РФ подала до Верховного суду адміністративний позов про ліквідацію Міжнародного Меморіалу, а прокуратура Москви – аналогічний адміністративний позов до Московського міського суду про ліквідацію ПЦ «Меморіал» – визнаних іноземними агентами некомерційних організацій.

Що відбувається?

Минулого тижня ми дізналися, що прокуратура вимагає ліквідувати Меморіал. Суд за позовом – 25 листопада. А на 23 листопада призначене попереднє слухання про ліквідацію Правозахисного центру «Меморіал». Це найбільша загроза існуванню організацій за 30 років.

Але яке б рішення не виніс суд, він не змінить головного: Меморіал – більше, ніж юридична особа. Це всі ті, хто пам’ятає про радянський державний терор, протестує проти сучасних репресій і готовий разом боротися за життя і свободу кожної людини. Ми продовжимо нашу роботу, що б не відбулося.

Я хочу допомогти. Що можна зробити?

• Підпишіть петицію на захист Меморіалу, створену друзями Меморіалу, та петицію проти закону про іноземних агентів (її підписали вже майже 300 тисяч людей!), а потім поширюйте – це допоможе зібрати ще більше підписів.

• Меморіал – це не ми, це ми з вами і наша спільна справа. Так було завжди, і це підтверджують десятки історій людей, якими вони вже поділилися у соцмережах!

• Кожна історія дуже важлива, особливо тепер. Розкажіть і ви про ваш досвід взаємодії з Меморіалом у своїх соцмережах: напишіть пост, намалюйте картинку, зніміть відео або тікток – оберіть будь-який спосіб, який вам ближчий. Це допоможе розповісти якнайбільшій кількості людей про нашу роботу та наші спільні цінності.

А в кінці додайте гештеґи #МыМемориал #MeMemorial, щоб нас було чути ще гучніше!

• Наші адвокати готують клопотання про суспільну значність суду 25 листопада, щоб процес був відкритим для журналістів та всіх охочих, тому ми обов’язково підемо 25-го до Верховного Суду на Поварскій.

• Ми отримуємо сотні листів підтримки й солідарності зі всього світу від самих різних людей, інституцій та спільнот і будемо раді новим! Це важливо – наші адвокати працюють над долученням цих листів до матеріалів справи.

• Ми продовжуємо працювати, наприклад, водити екскурсії містом та по виставках Меморіалу. Водимо їх навіть частіше, ніж раніше, тому приходьте самі та приводьте друзів!

• Підтримати нашу роботу можна тут – рішення суду 25-го листопада жодним чином не торкнеться коштів, які ми тепер збираємо через donate.memo.ru, і вони будуть використані для продовження подальшої роботи Меморіалу.

• Якщо б ви хотіли підтримати Меморіал з-за кордону, пожертви можна залишити тут, усі кошти, зібрані НКО Mémorial France, підуть на підтримку роботи Меморіалу.

Стикери на підтримку Меморіалу лежать тут – можна роздрукувати самостійно.

Правління Міжнародного Меморіалу


#МыМемориал: Что происходит и как можно помочь

Что происходит?

На прошлой неделе мы узнали, что прокуратура требует ликвидировать Мемориал. Суд по иску – 25 ноября. А на 23 ноября назначено предварительное слушание о ликвидации Правозащитного центра «Мемориал». Это самая большая угроза существованию организаций за 30 лет.

Но какое бы решение ни вынес суд, он не изменит главного: Мемориал – больше, чем юридическое лицо. Это все те, кто помнит о советском государственном терроре, протестует против современных репрессий и готов вместе бороться за жизнь и свободу каждого человека. Мы продолжим нашу работу, что бы ни случилось.

Я хочу помочь. Что можно сделать?

• Подпишите петицию в защиту Мемориала, созданную друзьями Мемориала, и петицию против закона об иностранных агентах (ее подписали уже почти 300 тысяч человек!), а потом распространяйте дальше – это поможет собрать ещё больше подписей.

• Мемориал – это не мы, это мы с вами и наше общее дело. Так было всегда, и это подтверждают десятки историй людей, которыми они уже поделились в соцсетях!

• Каждая история очень важна, особенно сейчас. Расскажите и вы о вашем опыте взаимодействия с Мемориалом в своих соцсетях: напишите пост, нарисуйте картинку, снимите видео или тикток – выберите любой способ, который вам ближе. Это поможет рассказать как можно большему количеству людей о нашей работе и наших общих ценностях.

А в конце добавьте хэштэги #МыМемориал #MeMemorial, чтобы нас всех было слышно еще громче!

• Наши адвокаты готовят ходатайства об общественной значимости суда 25 ноября, чтобы процесс был открытым для журналистов и всех желающих, поэтому мы обязательно пойдем 25-го в Верховный Суд на Поварской.

• Приходите к нам в офис за стикерами в поддержку Мемориала и делитесь ими с друзьями. А еще можно договориться с вашими любимыми местами, чтобы распространять их там. Если вы не в Москве, – не проблема: все исходники лежат здесь, и вы легко можете распечатать их любым способом и распространять в своем городе!

• Мы получаем сотни писем поддержки и солидарности со всего мира от самых разных людей, институций и сообществ и будем рады новым! Это важно – наши адвокаты работают над приобщением этих писем к материалам дела.

• Мы продолжаем работать, например, водить экскурсии по городу и по выставкам Мемориала. Водим их даже чаще, чем раньше, поэтому приходите сами и приводите друзей!

• Поддержать нашу работу можно здесь – решение суда 25-го ноября никак не коснется средств, которые мы сейчас собираем через donate.memo.ru, и они будут использованы для продолжения дальнейшей работы Мемориала.

• Если вы хотели бы поддержать Мемориал из-за границы, пожертвования можно оставить здесь, все средства, собранные НКО Mémorial France, пойдут на поддержку работы Мемориала.

Правление Международного Мемориала

 Поділитися