MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У більшості перевірених приватних геріатричних пансіонатів порушено протипожежні норми – Омбудсман

17.11.2021   
ХПГ-інформ
У багатьох закладах на вікнах встановлено нерозпашні ґрати, двері приміщень зачиняються на замок, а ключі від них знаходяться у персоналу, технічне обслуговування вогнегасників не здійснюється, протипожежна сигналізація – відсутня.

У 90% приватних геріатричних закладів не дотримуються правил протипожежної безпеки, заявила Людмила Денісова після трагедії, яка сталася вчора у Дніпрі. Там у пожежі загинули п’ять мешканців будинку для літніх людей.

Фото: Офіс Омбудсмана

«В одній із кімнат на другому поверсі будинку, де виявлені загиблі, трапилося коротке замикання та загорання електропроводки. Жінки могли отруїтися чадним газом. Наразі тіла загиблих направлено на проведення судово-медичної експертизи для встановлення причини смерті», – повідомляють у Національній поліції.

Омбудсман розповіла, що у 2021 році працівниками Офісу Уповноваженого здійснено 29 моніторингових візитів до подібних установ. У 90% випадків було зафіксовано порушення протипожежних норм. Так, наприклад, у більшості пансіонатів на вікнах встановлено нерозпашні ґрати, двері приміщень зачиняються на замок, а ключі від них знаходяться у персоналу, технічне обслуговування вогнегасників не здійснюється, протипожежна сигналізація – відсутня.

Фото: Офіс Омбудсмана

«На жаль, з часу трагічної події, яка сталася у січні поточного року в аналогічному закладі Харкова, коли загинуло 15 осіб літнього віку, висновків не зроблено», - зазначила Омбудсман.


Нагадаємо, у січні у Харкові зайнялася пожежа у пансіонаті «Золотий час». У результаті загинули 15 осіб, п’ятеро з опіками та отруєнням чадним газом потрапили до лікарні. Виявилося, що пансіонат не мав належних документів. У порушенні вимог пожежної безпеки звинуватили власника дому, орендаря та його дружину, керівницю пансіонату, а також адміністратора.

Фото: dsns.gov.ua

Після пожежі  розпочалися перевірки соціальних об’єктів: будинків для осіб похилого віку, будинків-інтернатів для осіб з інвалідністю, центрів для алко- та наркозалежних. Тоді виявилося, що 335 з 538 перевірених на той момент будинків для літніх людей не були включені до Реєстру надавачів соціальних послуг. «Перед нами стоїть два завдання: виявлення точної кількості соціальних закладів, які працюють нелегально, і після усунення всіх можливих порушень виведення їх максимальної кількості у легальну площину та розробка законодавства, яке фактично буде регулювати роботу сфери надання соціальних послуг. Тільки так можна покласти кінець функціонуванню соціальних «об'єктів-невидимок», а отже і унеможливити подібні харківській трагедії», – зазначав тоді Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

 Поділитися