MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

17 листопада – головне за день

17.11.2021   
ХПГ-інформ
Завершено досудове розслідування щодо колишнього президента Віктора Януковича і дев’яти колишніх високопосадовців; 71% українців вважають порушенням прав запровадження обмежень щодо невакцинованих людей; аптекарів штрафуватимуть за продаж ліків дітям – найважливіше на сьогодні.

• Офіс генпрокурора повідомляє, що слідчі ДБР за процесуального керівництва прокурорів завершили досудове розслідування щодо колишнього президента Віктора Януковича і дев’яти колишніх високопосадовців, «які 18–20 лютого 2014 року організували силову протидію мітингувальникам у центрі столиці», передає Радіо Свобода. Оскільки ексвисокопосадовці з 2014 року переховуються від органів слідства і суду, досудове розслідування здійснювалося за спеціальною (заочною) процедурою. Дії колишнього президента та екскерівників правоохоронних органів призвели до масових жертв серед учасників акцій протесту в центральній частині Києва, в тому числі до заподіяння смерті 67 цивільним особам, наголосили в ОГП. За повідомленням, всього постраждали 887 цивільних осіб і 132 правоохоронці, завдано майнових збитків на суму понад 16 мільйонів гривень.

• 71% українців вважають запровадження обмежень щодо невакцинованих людей порушенням прав людини, 26% – не згодні з цим, розповідає Сусіпльне із посиланням на дослідження соціологічної групи «Рейтинг». Зазначається, що 46% опитаних вже вакциновані. «55% підтримують обов’язкову вакцинацію представників певних сфер (вчителі, медики, державні службовці), 35%  –  проти цього. Заборону відвідувати громадські заклади без COVID-сертифікату або тесту підтримують майже 40%, проти – 53%. Заборону користуватися громадським транспортом підтримують майже 30%, натомість не підтримують – 65%», – йдеться у дослідженні.

• Аптекарів штрафуватимуть за продаж ліків дітям. Верховна Рада ухвалила сьогодні відповідні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема, депутати доповнили Кодекс статтею 42-5, якою встановлюється відповідальність за продаж (у тому числі через інтернет) і доставку лікарських засобів малолітнім особам. Йдеться як про аптечні пункти, так і про торгівлю через інтернет. Продаж ліків неповнолітнім каратиметься штрафом від п’ятдесяти до двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це від 3400 до 6800 гривень. 

• У більшості приватних геріатричних пансіонатів порушено протипожежні норми, заявила Омбудсман Людмила Денісова після трагедії, яка сталася вчора у Дніпрі. Там в пожежі загинули п’ять мешканців будинку для літніх людей. Денісова розповіла, що у 2021 році працівниками Офісу Уповноваженого здійснено 29 моніторингових візитів до подібних установ. У 90% випадків було зафіксовано порушення протипожежних норм. Так, наприклад, у більшості пансіонатів на вікнах встановлено нерозпашні ґрати, двері приміщень зачиняються на замок, а ключі від них знаходяться у персоналу, технічне обслуговування вогнегасників не здійснюється, протипожежна сигналізація – відсутня.

 Поділитися