MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

19 листопада – головне за день

19.11.2021   
ХПГ-інформ
Стрічка української режисерки Аліни Горлової здобула нагороду за найкращий документальний фільм на Міжнародному кінофестивалі в Ірландії; Верховний Суд РФ залишив у силі вирок щодо українця Олександра Марченка; Марія Колесникова стала лауреаткою Премії Магнітського – найважливіше на сьогодні.

Кадр з фільму Аліни Горлової «Цей дощ ніколи не скінчиться»

• Повнометражна стрічка Аліни Горлової «Цей дощ ніколи не скінчиться» здобула нагороду за найкращий документальний фільм Award for Cinematic Documentary на 66-му Міжнародному кінофестивалі в ірландському місті Корк, повідомляє Держкіно. «Це потужна й візуально вражаюча подорож 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі „війна–мир“. Головний герой стрічки, який разом з батьком переїхав із Сирії, стикається з черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії…», – мовиться в повідомленні. Стрічка є продуктом спільно виробництва України, Латвії, Німеччини та Катару. Вихід фільму в український прокат запланований на весну 2022 року.

• Верховний Суд РФ 16 листопада залишив у силі вирок щодо українця Олександра Марченка, якого викрали в «ДНР» у грудні 2018 року й після двох місяців тортур вивезли до Росії. Нагадаємо, минулого року Марченка засудили до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за обвинуваченнями в підготовці до придбання продукції військового призначення та шпіонажі. На думку захисту, під час розгляду кримінальної справи в суді першої та апеляційної інстанцій були допущені суттєві порушення права на справедливий судовий розгляд, що гарантоване Конвенцією про захист прав людини та основних свобод. «Тепер у нас з’являється можливість звернутися до Європейського суду з прав людини», – каже адвокат Андрій Федорков.

• Одна з лідерок білоруської опозиції Марія Колесникова, яка перебуває в ув’язненні, стала лауреаткою Премії Магнітського (Magnitsky Award). Цією премією відзначають журналістів, політиків, громадських діячів та юристів за значний внесок у збереження та розвиток правосуддя та захисту прав людини. Нагадаємо, 6 вересня цього року суд визнав Марію Колесникову винною за трьома статтями Кримінального кодексу – змова з метою захоплення влади; заклики до дій, що шкодять національній безпеці; створення екстремістського формування або керівництва – та засудив до 11 років позбавлення волі. Колесникова винною себе не визнала.

• На фейсбук-сторінці Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні опубліковано повідомлення із закликом не поспішати з ухваленням законопроєкту про СБУ, а продовжити роботу над ним. Так, в ООН зазначають, що проєкт закону: прямо не забороняє СБУ мати власні місця тримання під вартою та тримати затриманих в місцях, відмінних від зазначених у законі «Про попереднє ув’язнення»; надає працівникам служби широкий доступ до інформації та персональних даних за умов обмеженого зовнішнього контролю; дозволяє відкласти повну передачу слідчих функцій іншим правоохоронним органам до 2025 року, залежно від ухвалення відповідного законодавства. Місія ООН в Україні закликала продовжити роботу над законопроєктом та вирішити численні проблеми, на які неодноразово вказували українські правозахисні організації.

 Поділитися