MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

23 листопада – головне за день

23.11.2021   
ХПГ-інформ
Протягом 2022–2023 років Україна отримуватиме по 25 млн доз вакцин проти COVID-19 щорічно; за 10 місяців цього року про порушення соціальних та економічних прав до Омбудсмана звернулися 13 662 заявники; в ЄСПЛ прийняли скаргу щодо загибелі у Криму Веджіє Кашки – найважливіше на сьогодні.

Вакцина проти COVID-19 (ілюстраційне зображення)

• Міністерство охорони здоров’я продовжило контракт із компанією Pfizer на постачання вакцини проти COVID-19 на 2022–2023 роки. Про це сьогодні під час брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає Громадське. За словами міністра, протягом 2022–2023 років Україна отримуватиме по 25 млн доз вакцин щорічно. Препарат будуть використовувати для проведення додаткових щеплень у разі відповідних рекомендацій експертів. Ляшко зазначив, що наразі в Україні доступні для вакцинації чотири вакцини: AstraZeneca, CoronaVac від Sinovac Biotech, Comirnaty від Pfizer-BioNTech та Moderna.

• За 10 місяців поточного року про порушення соціальних та економічних прав до Омбудсмана звернулися 13 662 заявники, що вдвічі більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомила сама Уповноважена з прав людини Людмила Денісова. Кожен п’ятий працівник в Україні зайнятий у неформальному секторі праці, та як наслідок – позбавляється права на соціальний захист та пенсійне забезпечення. «Згідно з новим законодавством, у 2027 році для того, аби вчасно отримати пенсію, громадянам України потрібно буде мати щонайменше 35 років стажу для чоловіків і 30 років для жінок. Всі, хто зараз працює неофіційно, ці вимоги виконати не зможуть, тому приблизно 45 % українців у віці 60 років не матимуть права на пенсійне забезпечення. Аби такі сумні прогнози не справдилися, дуже важливою є роз’яснювальна робота щодо наслідків неофіційного працевлаштування», – наголосила Денісова.

• Чотири роки тому у Криму трагічно загинула Веджіє Кашка – ветеран кримськотатарського національного руху. Про це нагадав адвокат Микола Полозов, зазначивши, що Європейський суд з прав людини прийняв скаргу рідних жінки, які вважають, що вона загинула в результаті дій російських силовиків. Адвокат зазначив, що російська влада відмовилася провести належне розслідування обставин її смерті. Ніхто з силовиків жодної відповідальності не поніс.

• Португалія припинила роботу останньої вугільної електростанції, достроково відмовившись від використання вугілля при виробництві електроенергії, передає Суспільне з посиланням на Reuters. Це відбулося за дев’ять років до запланованого припинення використання вугілля, яке мало статись у 2030 році. Відтак Португалія стала четвертою серед країн Європейського Союзу, яка відмовилась від цього виду викопного палива. Раніше Бельгія, Австрія та Швеція також повідомили про відмову від вугілля в галузі електрогенерації. При цьому екологічна група Zero заявила, що електростанція Пего у центральній Португалії, яка використовувала вугілля, була другим за величиною джерелом викидів вуглекислого газу в країні. Водночас існують побоювання, що електростанція, керована приватною групою Tejo Energia, може бути переведена на спалювання деревних гранул. Президент Zero Франсіско Феррейра зауважив, що відмова від вугілля заради переходу на гірший вид палива не є виходом із ситуації.

 Поділитися