MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

18 Мандрівний Docudays UA у Харкові: програма заходів

23.11.2021   
Тема цьогорічного Мандрівного — “Повне одужання”. На Харківщині фестиваль відбуватиметься протягом 25.11-15.12 у школах, університетах, театрах, клубах, пресцентрах та інших локаціях. Вхід на всі заходи вільний, на деякі необхідна попередня реєстрація, про що вказано окремо.

Тема цьогорічного Мандрівного — “Повне одужання”. На Харківщині фестиваль відбуватиметься протягом 25.11-15.12 у школах, університетах, театрах, клубах, пресцентрах та інших локаціях. Вхід на всі заходи безкоштовний, на деякі необхідна попередня реєстрація, про що вказано окремо.

Координатор фестивалю від Харківської правозахисної групи — Денис Волоха, тел. 095 904 5911.

Слідкуйте за оновленнями на Facebook-сторінці Docudays UA на Харківщині.

Фільм “76 днів”, відкриття Мандрівного на Харківщині
25.11, четвер, 18:30

23 січня 2020 року Китай закрив місто Ухань, у якому проживає 11 мільйонів людей, для боротьби зі спалахом нової епідемії COVID-19. Знятий на передовій кризи — у чотирьох лікарнях, фільм «76 днів» розповідає неймовірні історії про людей, які опинилися в епіцентрі пандемії: про жінку, яка марно благає востаннє попрощатися з батьком, про дідуся з деменцією, який шукає дороги додому, про пару, якій кортить побачити свою новонароджену дитину, та про медсестру, рішуче налаштовану повернути особисті речі сім’ям загиблих. Ці животрепетні й інтимні історії засвідчують смерть і переродження міста на 76-денному локдауні, а також людську стійкість у часи глибокої трагедії.

Режисери: Хао Ву, Вейші Чень

Нагороди фільму: приз глядацьких симпатій на фестивалі AFI Fest (2020); Гран-прі за найкращий повнометражний документальний фільм на Міжнародному кінофестивалі Heartland (2020)

Місце показу: пресцентр медіагрупи “Накипіло”, вул. Мистецтв, 14; онлайн через Zoom — реєстрація

Тривалість фільму: 93 хвилини

Подія на Facebook

Фільм “А ночі вже більше не буде”
26.11, п’ятниця, 18:00

В основі фільму «А ночі вже більше не буде» лежать відео американських і французьких збройних сил в Афганістані, Іраку, Сирії... Стрічка спростовує ці пропагандистські о́брази, показуючи, як далеко може завести бажання все бачити, якщо ним зловживати.

Режисерка: Елеонор Вебер.

Нагороди фільму: приз юнацького журі та особлива відзнака на фестивалі Cinema du Réel (2020)

Місце показу: Культура звуку, Харківська набережна, 6

Тривалість фільму: 93 хвилини

Подія на Facebook

Фільм “Малий Самді”
27.11, субота, 16:00

Дам’єн Самді — працьовитий чоловік, турботливий син і дбайливий бойфренд. А ще він більшу частину життя бореться із наркозалежністю, покладаючись на незмінну підтримку матері. «Малий Самді» — універсальний і життєствердний портрет людини, яка змагається зі своїми демонами. 

Режисерка: Палома Сермон-Дай.

Місце показу: офіс Харківської правозахисної групи, вул. Свободи, 27, кв. 6

Тривалість фільму: 75 хвилин

Спікерки: Наталія Карагашова, Таміла Беспала

Подія на Facebook

Фільм “Кріт”
28.11, неділя, 16:00

Родина занепокоєна, як їхній матері живеться в будинку для літніх людей. Приватний детектив Ромуло наймає 83-річного Серхіо, який оселяється в установі і стає агентом під прикриттям — «кротом». Серхіо намагається не відступати від свого завдання, дедалі більше залучаючись у життя інших пенсіонерів.

Режисерка: Майте Альберді

Нагороди фільму: Глядацька нагорода за найкращий європейський фільм на Міжнародному кінофестивалі у Сан-Себастьяні (2020); відбір до п’ятірки найкращих іноземних фільмів за версією Національної ради кінокритиків США (2021)

Місце показу: Invite Hub, вул. Скрипника, 14А (будівля Почесного Консула ФРН); онлайн через Zoom— реєстрація

Тривалість фільму: 84 хвилини

Спікер: Андрій Роханський

Подія на Facebook

Фільм “Колектив”
29.11, понеділок, 17:00

У 2015 році 27 людей загинули і 180 були поранені внаслідок пожежі у бухарестському клубі «Колектив». Ще більше людей зазнали опіків і померли в лікарні від несмертельних ран. Лікар закликає команду журналістів розслідувати цю справу. Журналісти крок за кроком розкривають масштабні оборудки у сфері медицини. Новопризначений міністр охорони здоров’я дозволяє безперешкодно стежити як за своїми зусиллями з реформування корумпованої системи, так і за перепонами на цьому шляху.

Режисер: Александр Нанау

Нагороди фільму: Премія Європейської кіноакадемії за найкращий європейський документальний фільм (2020); премія Національної спілки кінокритиків США за найкращий фільм іноземною мовою (2021)

Місце показу: Харківський дипломатичний клуб, вул. Полтавський шлях, 7

Тривалість фільму: 84 хвилини

Спікерки: журналістки Олена Гетманенко та Ірина Скачко

Подія на Facebook

Фільм “Розбитий ніс, пусті кишені”
01.12, середа, 16:00

У затінку яскравих вогнів Лас-Вегаса скоро зачиниться улюблений бар «Буремні 20-ті». Його завсідники з усіх прошарків американського суспільства — це згуртована, хоча й випадково утворена спільнота, яка балансує між гідністю й розпустою, зводячи порахунки з минулим перед обличчям непевного майбутнього. Їхня дійсність настільки ж нереальна, як і світ, від якого вони тікають. «Розбитий ніс, пусті кишені» — це мозаїка розрізнених доль людей, які не знайшли собі місця в суспільстві. Розчаровані та розгублені, вони співають пісні на кораблі, що тоне.

Режисери: Брати Росс

Нагороди фільму: нагорода «True Vision» кінофестивалю True/False (2020)

Місце показу: Харківський дипломатичний клуб, вул. Полтавський шлях, 7

Тривалість фільму: 98 хвилин

Спікери:
Дмитро Петренко — кінознавець, культуролог, завідувач кафедри теорії культури і філософії науки  Каразінського університету, 'гуру кіно'
Володимир Дягілев — із 2009 по 2020 — виконавчий директор Міжнародного дитячого медіафестивалю 'Дитятко', з 2014 по 2020 — член Правління Міжнародного центру фільмів для дітей та юнацтва (CIFEJ), член журі міжнародних дитячих кінофестивалів

Подія на Facebook

Фільм “Щось прекрасне лишилося позаду”
02.12, четвер,18:00

Для зручності просимо пройти попередню реєстрацію.

Консультаційний центр «Добре горе» у Нью-Джерсі пропонує цілісний підхід до жалоби. Режисерка Катріне Філп розповідає ніжну й інтимну історію про життя кількох дітей, які недавно втратили батьків. Аби впоратись зі своїм горем, вони мають прожити сум зі щирістю, сміливістю, гумором і любов’ю. У фільмі «Щось прекрасне лишилося позаду» учні стають нашими вчителями у пошуках кращих способів справлятися з втратою.

Режисерка: Катріне Філп

Нагороди фільму: приз головного журі за повнометражний документальний фільм на фестивалі SXSW (2020)

Місце показу: Єврейський культурний центр "Бейт Дан", вул. Тобольська, 46

Тривалість фільму: 88 хвилин

Спікери: 
Альона Воробйова —  культурна діячка, авторка книги «Мистецтво жити під час хіміотерапії»
Максим Жидко — психолог, психотерапевт, поцінровувач документального кіно

Подія на Facebook

“Разом – за безпечні пологи”: тренінг із надання домедичної допомоги та правові поради породіллі
03.12, п'ятниця, 19:00

Захід складається із двох частин:

1. Онланй майстер-клас від інструктора Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України щодо навичок надання першої домедичної допомоги вагітним жінкам та новонародженим дітям.

2. Презентація Всеукраїнської кампанії ГО «Докудейз» «Разом – за безпечні пологи!». Правові поради породіллі.

Місце: онлайн через Zoom
Meeting ID: 848 0746 3211
Пароль: 328014

Захід відбувається у межах правозахисої програми Docudays UA Rights Now

Подія на Facebook

Фільм “Колектив”
04.12, субота, 16:00

У 2015 році 27 людей загинули і 180 були поранені внаслідок пожежі у бухарестському клубі «Колектив». Ще більше людей зазнали опіків і померли в лікарні від несмертельних ран. Лікар закликає команду журналістів розслідувати цю справу. Журналісти крок за кроком розкривають масштабні оборудки у сфері медицини. Новопризначений міністр охорони здоров’я дозволяє безперешкодно стежити як за своїми зусиллями з реформування корумпованої системи, так і за перепонами на цьому шляху.

Режисер: Александр Нанау

Нагороди фільму: премія Європейської кіноакадемії за найкращий європейський документальний фільм (2020); премія Національної спілки кінокритиків США за найкращий фільм іноземною мовою (2021)

Місце показу: Українська академія лідерства, вул. Танкопія, 12Б

Тривалість фільму: 84 хвилини

Подія на Facebook

Дискусія “Баланс між захистом громадського здоров'я та індивідуальною свободою”
05.12, неділя, 16:00

Спільний захід з Українськими Студентами за Свободу.

Місце: Invite Hub, вул. Скрипника, 14А; онлайн через Zoom

Спікери: Євген Захаров, Микола Комаровський

Фільм “Останній лучник”
07.12, вівторок, 18:30

Альберто Манріке, засновник художнього руху Лучників — один із найреволюційніших канарських митців ХХ століття. У поважному віці його пам’ять починає згасати, а з нею може піти в небуття цілий пласт життєвих історій. Онучка художника, режисерка Дасіль Манріке, повертається до дідового будинку, щоб допомогти Альберто відновити спогади про його життя і кар’єру. Переглядаючи старі відеозаписи і щоденники, вона відкриває прекрасну історію кохання дідуся й бабусі та чарівний світ, який вони створили разом. Несподівано режисерка виявляє, що й сама починає оговтуватись від власного минулого.

Режисерка: Дасіль Манріке де Лара Міярес

Місце показу: пресцентр “Kharkiv Today”, вул. вул. Мироносицька, 8; онлайн через Zoom — реєстрація

Тривалість фільму: 74 хвилини

Спікерка: культурна діячка Вероніка Склярова

Через посилення карантинних обмежень із 06.12 фізично (офлайн) потрапити на захід можна буде лише за наявності документа про отримання принаймні одного щеплення від Covid-19, негативного ПЛР-тесту чи іншого документа, передбаченого МОЗ.

Подія на Facebook

Дискусія “Права людини і традиційні цінності”
10.10, п’ятниця, 10:00

Права людини і традиційні цінності: Які підстави для їх протиставлення? Чи є підстави для взаємної поваги та підтримки? Де закінчуються непорозуміння та починаються принципові заперечення? Як співвідносяться релігія і права людини? На ці та інші питання спробують дати відповідь учасники дискусії.

Місце: онлайн через Zoom

Спікери:
Володимир Каплун – член Ради Харківської правозахисної групи, автор лекції про права людини і традиційні цінності для школи з прав людини ХПГ.
Дмитро Вовк – викладач НЮУ ім. Ярослава Мудрого, науковець, вивчає питання релігії і права.
Олександр Степаненко – голова ГО »Гельсінська ініціатива-ХХІ», член Правління УГСПЛ, координатор Мандрівного Docudays UA у Тернопільській області (Чортків).

Модеруватиме дискусію координатор Docudays UA в Харкові Денис Волоха.

Перегляд фільмів “Swatted” і “Останній лучник” у Худпромі
11.12, вівторок, 18:00; 19:00

“Swatted”: Онлайн-гравці описують свої труднощі зі «свотінгом» — небезпечною для життя формою кібернасильства, яка завжди чатує на них під час ігор. Події фільму розгортаються через ролики на ютубі та кадри з онлайн-ігор.

“Останній лучник”: Альберто Манріке, засновник художнього руху Лучників — один із найреволюційніших канарських митців ХХ століття. У поважному віці його пам’ять починає згасати, а з нею може піти в небуття цілий пласт життєвих історій. Онучка художника, режисерка Дасіль Манріке, повертається до дідового будинку, щоб допомогти Альберто відновити спогади про його життя і кар’єру. Переглядаючи старі відеозаписи і щоденники, вона відкриває прекрасну історію кохання дідуся й бабусі та чарівний світ, який вони створили разом. Несподівано режисерка виявляє, що й сама починає оговтуватись від власного минулого.

Захід відбувається за підтримки театру «Публіцист».

Режисери: Ісмаель Жоффруа Шандуті; Дасіль Манріке де Лара Міяре

Місце показу: актова зала Харківської державної академії дизайну і мистецтв — Харків, вул. Мистецтв, 11

Тривалість фільму: 21 хвилина; 74 хвилини

Модераторка обговорень: культурна діячка Вероніка Склярова

Подія на Facebook

Через посилення карантинних обмежень із 06.12 фізично (офлайн) потрапити на захід можна буде лише за наявності документа про отримання принаймні одного щеплення від Covid-19, негативного ПЛР-тесту чи іншого документа, передбаченого МОЗ.

Фільм “Swatted”
14.12, вівторок, 18:00

Онлайн-гравці описують свої труднощі зі «свотінгом» — небезпечною для життя формою кібернасильства, яка завжди чатує на них під час ігор. Події фільму розгортаються через ролики на ютубі та кадри з онлайн-ігор.

Режисер: Ісмаель Жоффруа Шандуті

Місце показу: онлайн через Zoom — реєстрація

Тривалість фільму: 21 хвилина

Подія на Facebook

 Поділитися