18 Мандрівний Docudays UA у Харкові: програма заходів
Тема цьогорічного Мандрівного — “Повне одужання”. На Харківщині фестиваль відбуватиметься протягом 25.11-15.12 у школах, університетах, театрах, клубах, пресцентрах та інших локаціях. Вхід на всі заходи безкоштовний, на деякі необхідна попередня реєстрація, про що вказано окремо.
Координатор фестивалю від Харківської правозахисної групи — Денис Волоха, тел. 095 904 5911.
Слідкуйте за оновленнями на Facebook-сторінці Docudays UA на Харківщині.
Фільм “76 днів”, відкриття Мандрівного на Харківщині
25.11, четвер, 18:30
23 січня 2020 року Китай закрив місто Ухань, у якому проживає 11 мільйонів людей, для боротьби зі спалахом нової епідемії COVID-19. Знятий на передовій кризи — у чотирьох лікарнях, фільм «76 днів» розповідає неймовірні історії про людей, які опинилися в епіцентрі пандемії: про жінку, яка марно благає востаннє попрощатися з батьком, про дідуся з деменцією, який шукає дороги додому, про пару, якій кортить побачити свою новонароджену дитину, та про медсестру, рішуче налаштовану повернути особисті речі сім’ям загиблих. Ці животрепетні й інтимні історії засвідчують смерть і переродження міста на 76-денному локдауні, а також людську стійкість у часи глибокої трагедії.
Режисери: Хао Ву, Вейші Чень
Нагороди фільму: приз глядацьких симпатій на фестивалі AFI Fest (2020); Гран-прі за найкращий повнометражний документальний фільм на Міжнародному кінофестивалі Heartland (2020)
Місце показу: пресцентр медіагрупи “Накипіло”, вул. Мистецтв, 14; онлайн через Zoom — реєстрація
Тривалість фільму: 93 хвилини
Фільм “А ночі вже більше не буде”
26.11, п’ятниця, 18:00
В основі фільму «А ночі вже більше не буде» лежать відео американських і французьких збройних сил в Афганістані, Іраку, Сирії... Стрічка спростовує ці пропагандистські о́брази, показуючи, як далеко може завести бажання все бачити, якщо ним зловживати.
Режисерка: Елеонор Вебер.
Нагороди фільму: приз юнацького журі та особлива відзнака на фестивалі Cinema du Réel (2020)
Місце показу: Культура звуку, Харківська набережна, 6
Тривалість фільму: 93 хвилини
Фільм “Малий Самді”
27.11, субота, 16:00
Дам’єн Самді — працьовитий чоловік, турботливий син і дбайливий бойфренд. А ще він більшу частину життя бореться із наркозалежністю, покладаючись на незмінну підтримку матері. «Малий Самді» — універсальний і життєствердний портрет людини, яка змагається зі своїми демонами.
Режисерка: Палома Сермон-Дай.
Місце показу: офіс Харківської правозахисної групи, вул. Свободи, 27, кв. 6
Тривалість фільму: 75 хвилин
Спікерки: Наталія Карагашова, Таміла Беспала
Фільм “Кріт”
28.11, неділя, 16:00
Родина занепокоєна, як їхній матері живеться в будинку для літніх людей. Приватний детектив Ромуло наймає 83-річного Серхіо, який оселяється в установі і стає агентом під прикриттям — «кротом». Серхіо намагається не відступати від свого завдання, дедалі більше залучаючись у життя інших пенсіонерів.
Режисерка: Майте Альберді
Нагороди фільму: Глядацька нагорода за найкращий європейський фільм на Міжнародному кінофестивалі у Сан-Себастьяні (2020); відбір до п’ятірки найкращих іноземних фільмів за версією Національної ради кінокритиків США (2021)
Місце показу: Invite Hub, вул. Скрипника, 14А (будівля Почесного Консула ФРН); онлайн через Zoom— реєстрація
Тривалість фільму: 84 хвилини
Спікер: Андрій Роханський
Фільм “Колектив”
29.11, понеділок, 17:00
У 2015 році 27 людей загинули і 180 були поранені внаслідок пожежі у бухарестському клубі «Колектив». Ще більше людей зазнали опіків і померли в лікарні від несмертельних ран. Лікар закликає команду журналістів розслідувати цю справу. Журналісти крок за кроком розкривають масштабні оборудки у сфері медицини. Новопризначений міністр охорони здоров’я дозволяє безперешкодно стежити як за своїми зусиллями з реформування корумпованої системи, так і за перепонами на цьому шляху.
Режисер: Александр Нанау
Нагороди фільму: Премія Європейської кіноакадемії за найкращий європейський документальний фільм (2020); премія Національної спілки кінокритиків США за найкращий фільм іноземною мовою (2021)
Місце показу: Харківський дипломатичний клуб, вул. Полтавський шлях, 7
Тривалість фільму: 84 хвилини
Спікерки: журналістки Олена Гетманенко та Ірина Скачко
Фільм “Розбитий ніс, пусті кишені”
01.12, середа, 16:00
У затінку яскравих вогнів Лас-Вегаса скоро зачиниться улюблений бар «Буремні 20-ті». Його завсідники з усіх прошарків американського суспільства — це згуртована, хоча й випадково утворена спільнота, яка балансує між гідністю й розпустою, зводячи порахунки з минулим перед обличчям непевного майбутнього. Їхня дійсність настільки ж нереальна, як і світ, від якого вони тікають. «Розбитий ніс, пусті кишені» — це мозаїка розрізнених доль людей, які не знайшли собі місця в суспільстві. Розчаровані та розгублені, вони співають пісні на кораблі, що тоне.
Режисери: Брати Росс
Нагороди фільму: нагорода «True Vision» кінофестивалю True/False (2020)
Місце показу: Харківський дипломатичний клуб, вул. Полтавський шлях, 7
Тривалість фільму: 98 хвилин
Спікери:
Дмитро Петренко — кінознавець, культуролог, завідувач кафедри теорії культури і філософії науки Каразінського університету, 'гуру кіно'
Володимир Дягілев — із 2009 по 2020 — виконавчий директор Міжнародного дитячого медіафестивалю 'Дитятко', з 2014 по 2020 — член Правління Міжнародного центру фільмів для дітей та юнацтва (CIFEJ), член журі міжнародних дитячих кінофестивалів
Фільм “Щось прекрасне лишилося позаду”
02.12, четвер,18:00
Для зручності просимо пройти попередню реєстрацію.
Консультаційний центр «Добре горе» у Нью-Джерсі пропонує цілісний підхід до жалоби. Режисерка Катріне Філп розповідає ніжну й інтимну історію про життя кількох дітей, які недавно втратили батьків. Аби впоратись зі своїм горем, вони мають прожити сум зі щирістю, сміливістю, гумором і любов’ю. У фільмі «Щось прекрасне лишилося позаду» учні стають нашими вчителями у пошуках кращих способів справлятися з втратою.
Режисерка: Катріне Філп
Нагороди фільму: приз головного журі за повнометражний документальний фільм на фестивалі SXSW (2020)
Місце показу: Єврейський культурний центр "Бейт Дан", вул. Тобольська, 46
Тривалість фільму: 88 хвилин
Спікери:
Альона Воробйова — культурна діячка, авторка книги «Мистецтво жити під час хіміотерапії»
Максим Жидко — психолог, психотерапевт, поцінровувач документального кіно
“Разом – за безпечні пологи”: тренінг із надання домедичної допомоги та правові поради породіллі
03.12, п'ятниця, 19:00
Захід складається із двох частин:
1. Онланй майстер-клас від інструктора Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України щодо навичок надання першої домедичної допомоги вагітним жінкам та новонародженим дітям.
2. Презентація Всеукраїнської кампанії ГО «Докудейз» «Разом – за безпечні пологи!». Правові поради породіллі.
Місце: онлайн через Zoom
Meeting ID: 848 0746 3211
Пароль: 328014
Захід відбувається у межах правозахисої програми Docudays UA Rights Now
Фільм “Колектив”
04.12, субота, 16:00
У 2015 році 27 людей загинули і 180 були поранені внаслідок пожежі у бухарестському клубі «Колектив». Ще більше людей зазнали опіків і померли в лікарні від несмертельних ран. Лікар закликає команду журналістів розслідувати цю справу. Журналісти крок за кроком розкривають масштабні оборудки у сфері медицини. Новопризначений міністр охорони здоров’я дозволяє безперешкодно стежити як за своїми зусиллями з реформування корумпованої системи, так і за перепонами на цьому шляху.
Режисер: Александр Нанау
Нагороди фільму: премія Європейської кіноакадемії за найкращий європейський документальний фільм (2020); премія Національної спілки кінокритиків США за найкращий фільм іноземною мовою (2021)
Місце показу: Українська академія лідерства, вул. Танкопія, 12Б
Тривалість фільму: 84 хвилини
Дискусія “Баланс між захистом громадського здоров'я та індивідуальною свободою”
05.12, неділя, 16:00
Спільний захід з Українськими Студентами за Свободу.
Місце: Invite Hub, вул. Скрипника, 14А; онлайн через Zoom
Спікери: Євген Захаров, Микола Комаровський
Фільм “Останній лучник”
07.12, вівторок, 18:30
Альберто Манріке, засновник художнього руху Лучників — один із найреволюційніших канарських митців ХХ століття. У поважному віці його пам’ять починає згасати, а з нею може піти в небуття цілий пласт життєвих історій. Онучка художника, режисерка Дасіль Манріке, повертається до дідового будинку, щоб допомогти Альберто відновити спогади про його життя і кар’єру. Переглядаючи старі відеозаписи і щоденники, вона відкриває прекрасну історію кохання дідуся й бабусі та чарівний світ, який вони створили разом. Несподівано режисерка виявляє, що й сама починає оговтуватись від власного минулого.
Режисерка: Дасіль Манріке де Лара Міярес
Місце показу: пресцентр “Kharkiv Today”, вул. вул. Мироносицька, 8; онлайн через Zoom — реєстрація
Тривалість фільму: 74 хвилини
Спікерка: культурна діячка Вероніка Склярова
Через посилення карантинних обмежень із 06.12 фізично (офлайн) потрапити на захід можна буде лише за наявності документа про отримання принаймні одного щеплення від Covid-19, негативного ПЛР-тесту чи іншого документа, передбаченого МОЗ.
Дискусія “Права людини і традиційні цінності”
10.10, п’ятниця, 10:00
Права людини і традиційні цінності: Які підстави для їх протиставлення? Чи є підстави для взаємної поваги та підтримки? Де закінчуються непорозуміння та починаються принципові заперечення? Як співвідносяться релігія і права людини? На ці та інші питання спробують дати відповідь учасники дискусії.
Місце: онлайн через Zoom
Спікери:
Володимир Каплун – член Ради Харківської правозахисної групи, автор лекції про права людини і традиційні цінності для школи з прав людини ХПГ.
Дмитро Вовк – викладач НЮУ ім. Ярослава Мудрого, науковець, вивчає питання релігії і права.
Олександр Степаненко – голова ГО »Гельсінська ініціатива-ХХІ», член Правління УГСПЛ, координатор Мандрівного Docudays UA у Тернопільській області (Чортків).
Модеруватиме дискусію координатор Docudays UA в Харкові Денис Волоха.
Перегляд фільмів “Swatted” і “Останній лучник” у Худпромі
11.12, вівторок, 18:00; 19:00
“Swatted”: Онлайн-гравці описують свої труднощі зі «свотінгом» — небезпечною для життя формою кібернасильства, яка завжди чатує на них під час ігор. Події фільму розгортаються через ролики на ютубі та кадри з онлайн-ігор.
“Останній лучник”: Альберто Манріке, засновник художнього руху Лучників — один із найреволюційніших канарських митців ХХ століття. У поважному віці його пам’ять починає згасати, а з нею може піти в небуття цілий пласт життєвих історій. Онучка художника, режисерка Дасіль Манріке, повертається до дідового будинку, щоб допомогти Альберто відновити спогади про його життя і кар’єру. Переглядаючи старі відеозаписи і щоденники, вона відкриває прекрасну історію кохання дідуся й бабусі та чарівний світ, який вони створили разом. Несподівано режисерка виявляє, що й сама починає оговтуватись від власного минулого.
Захід відбувається за підтримки театру «Публіцист».
Режисери: Ісмаель Жоффруа Шандуті; Дасіль Манріке де Лара Міяре
Місце показу: актова зала Харківської державної академії дизайну і мистецтв — Харків, вул. Мистецтв, 11
Тривалість фільму: 21 хвилина; 74 хвилини
Модераторка обговорень: культурна діячка Вероніка Склярова
Через посилення карантинних обмежень із 06.12 фізично (офлайн) потрапити на захід можна буде лише за наявності документа про отримання принаймні одного щеплення від Covid-19, негативного ПЛР-тесту чи іншого документа, передбаченого МОЗ.
Фільм “Swatted”
14.12, вівторок, 18:00
Онлайн-гравці описують свої труднощі зі «свотінгом» — небезпечною для життя формою кібернасильства, яка завжди чатує на них під час ігор. Події фільму розгортаються через ролики на ютубі та кадри з онлайн-ігор.
Режисер: Ісмаель Жоффруа Шандуті
Місце показу: онлайн через Zoom — реєстрація
Тривалість фільму: 21 хвилина