MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Нове затримання активістів

24.11.2021   
ХПГ-інформ
Учора ввечері російські силовики затримали кілька десятків кримськотатарських активістів, які прийшли зустріти адвоката Едема Семедляєва біля ІТТ, де він відбув 12 діб адмінарешту.

Затримання кримськотатарських активістів 23 листопада 2021 року (фото: «Кримська солідарність»)

Кримський адвокат Едем Семедляєв учора (23 листопада) ввечері вийшов з сімферопольського ІТТ, у якім відбув 12 діб адмінарешту. Його прийшли зустріти кілька десятків активістів, однак їх затримали силовики, повідомляють «Крым.Реалии».

31 затриманого, у тому числі десятьох жінок, журналістів і кореспондентів громадського об’єднання «Кримська солідарність», які мали при собі прескарти, відвезли до трьох різних відділів поліції Сімферополя.

Як повідомляють «Крым.Реалии», частину затриманих напередодні під ранок стали випускати з відділів поліції після складання адміністративних протоколів. При цьому п’ятьох затриманих жінок – Рейхане Куламетову, Ельмаз Абдураманову, Ельвіну Азізову, Фатіме Янікову та Наїлю Ібрагімову – правоохоронці вирішили не випускати з ІТТ до розгляду складених щодо них адмінпротоколів у суді. Про це повідомила координаторка громадського об’єднання «Кримська солідарність» Луфтіє Зудієва.

«Їм ставлять за вину статтю 20 частину першу КоАП Росії – „Організація масового одночасного перебування (або) пересування громадян у громадських місцях, що потягли порушення громадського порядку“. Майже в усіх із затриманих дома залишилися неповнолітні діти. З чим пов’язані такі крайні заходи та робота по адміністративних матеріалах у нічний час – співробітники поліції не пояснили, але очевидно, що для таких дій потрібні були виключні обставини. Які – так само ніхто не пояснив», – зазначила правозахисниця.

Видання нагадує, що це вже шосте масове затримання кримськотатарських активістів з вересня цього року, яке проводять у Криму російські силовики. Людей затримують під будівлями судів, управління ФСБ та відділів поліції, куди активісти приходять підтримати своїх співвітчизників. Після цього на затриманих складають адмінпротоколи і підконтрольні Кремлю кримські суди штрафують активістів.

Нагадаємо, адвоката Семедляєва затримали 25 жовтня під час здійснення ним професійної діяльності – наданні юридичної допомоги кримським татарам, затриманим біля Кримського гарнізонного військового суду, куди вони прийшли як слухачі на відкрите судове засідання у «справі красногвардійської групи Хізб ут-Тахрір» – того дня затримали 20 осіб. Протокол у справі Семедляєва співробітники поліції склали після його відмови припинити здійснення аудіозапису у відділку поліції попри те, що це є цілком законним, адже, згідно із правовою нормою, особи, що беруть участь у провадженні про адміністративне правопорушення, мають право за допомогою засобів аудіозапису фіксувати перебіг розгляду справи.

Адвокат Едем Семедляєв (архівне фото: Ілля Тарасов, «Крым.Реалии»)

Пізно ввечері 25 жовтня Семедляєва відправили до ІТТ міста Судака, де він провів добу – 26 жовтня суд став на сторону захисту та звільнив адвоката, звернувши увагу, зокрема, на грубі помилки поліціянтів. Протокол був відправлений на доопрацювання.

11 листопада суд, розглянувши доопрацьований протокол щодо Семедляєва, вирішив, що відмова припинити здійснювати аудіозапис у будівлі МВС є порушенням законних вимог співробітника поліції. Згідно з постановою головуючого судді, адвокату призначили 12 діб в ізоляторі тимчасового тримання.

 Поділитися