MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Біла стрічка: мобільний застосунок для захисту від домашнього насильства

24.11.2021   
ХПГ-інформ
Навіть узявши телефон жертви, кривдник не помітить цей додаток, адже він маскується під жіночий календар.

Українське представництво Міжнародного громадського руху проти насильства «Біла стрічка» (White ribbon) презентувало мобільний застосунок для захисту жінок та дітей від домашнього насильства, повідомляє Громадське.

Фото з фейсбук-сторінки White Ribbon Ukraine

«WhiteribbonUA – це персональна "служба безпеки" для жінок, –  йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці руху. – Проект є сучасним інструментом для особистої безпеки, що надає необхідні ресурси для допомоги та можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам, якщо жертві загрожує небезпека».

Створений за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, застосунок WhiteRibbonUA вже доступний на AppStore та Google Play. Його дизайн нагадує жіночий календар. Тому він залишається непомітним для кривдника, навіть якщо він перевіряє телефон жертви. 

Додаток дозволяє, не привертаючи уваги, покликати на допомогу: достатньо лиш затиснути пальцем верхню іконку застосунку. 

«Основною функцією застосунку є прямий зв’язок з Національною поліцією України. Це забезпечує жертв домашнього насильства миттєвим спілкуванням з правоохоронними органами у випадку небезпечної ситуації,   –  розповідають у громадському русі «Біла стрічка». – Також додаток передбачає можливість швидкого пошуку центру підтримки. У спеціальному розділі жертва зможе визначити власну локацію та місцезнаходження найближчого до себе центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстренної допомоги».

Крім того, додаток «WhiteRibbonUA» містить інструменти для обліку фактів домашнього насилля: у ньому можна відстежувати, фіксувати та документувати усі подібні випадки.

Спеціальний розділ містить інструкцію щодо того, як терміново зібрати сумку та втекти у загрозливій ситуації.

Згідно з проведеним цього літа дослідженням Українського інституту майбутнього, два мільйони українців стверджують, що стикались із домашнім насильством. Майже сорок відсотків опитаних кажуть, що домашнього насильства зазнавали їхні родичі, близькі, знайомі.


Нагадаємо, у серпні цього року почав роботу новий онлайн ресурс для жінок – кар’єрний хаб «Розірви коло». Його створено Фондом ООН у галузі народонаселення за підтримки уряду Великої Британії. Ціль проекту – допомогти жінкам, що перебувають у складних життєвих обставинах, стати фінансово незалежними від своїх кривдників.

 Поділитися