MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

24 листопада – головне за день

24.11.2021   
ХПГ-інформ
У Харківській області планують створити робочі групи для легалізації будинків для літніх людей; термін дії «жовтого» сертифікату скоротять до 30 днів; учора ввечері в Сімферополі російські силовики затримали 31-го кримськотатарського активіста – найважливіше на сьогодні.

Фото: Ruad, Shutterstock

• У Харківській області планують створити робочі групи для легалізації будинків для літніх людей, повідомляє Kharkiv Today. Передбачається, що до цих груп увійдуть чиновники, представники ДСНС, поліції та власники приватних пансіонатів для літніх і людей із залежностями. Якщо рік тому в області було зареєстровано 14 таких приватних закладів, то на сьогодні у реєстрі Міністерства соціальної політики перебуває 40 недержавних установ, заявив директор департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Юрій Шпарага

• Термін дії «жовтого» сертифікату планують скоротити до 30 днів, попереджає Радіо Свобода із посиланням на міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.  Документ, що підтверджує проведення як мінімум одного щеплення від COVID-19, раніше залишався дійсним протягом 120 днів після вакцинації. Крім того, як зазначив Ляшко, зміняться правила у регіонах із «жовтим» рівнем епідемічної небезпеки: «Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності в цій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію чи негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі або перевіряти документи і працювати без обмежень відповідного рівня, то нові правила не передбачають такої опціональності. У «жовтому» рівні епідемічної небезпеки громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани, тощо можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило стосується і прийому відвідувачів. Останні повинні бути вакциновані принаймні однією дозою або мати сертифікат про одужання чи негативний тест».

• Учора ввечері в Сімферополі російські силовики затримали 31-го кримськотатарського активіста, які прийшли зустріти адвоката Едема Семедляєва біля ІТТ, де він відбув 12 діб адмінарешту. Серед затриманих були десять жінок, журналісти та кореспонденти громадського об’єднання «Кримська солідарність», які мали при собі прескарти. Частину затриманих напередодні під ранок стали випускати з відділів поліції після складання адміністративних протоколів. Це вже шосте масове затримання кримськотатарських активістів з вересня цього року, яке проводять у Криму російські силовики. Людей затримують під будівлями судів, управління ФСБ та відділів поліції, куди активісти приходять підтримати своїх співвітчизників. Після цього на затриманих складають адмінпротоколи і підконтрольні Кремлю кримські суди штрафують активістів.

• Українське представництво Міжнародного громадського руху проти насильства «Біла стрічка» (White ribbon) презентувало мобільний застосунок для захисту жінок та дітей від домашнього насильства. «WhiteribbonUA – це персональна "служба безпеки" для жінок, –  йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці руху. – Проект є сучасним інструментом для особистої безпеки, що надає необхідні ресурси для допомоги та можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам, якщо жертві загрожує небезпека». Створений за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, застосунок WhiteRibbonUA вже доступний на AppStore та Google Play. Його дизайн нагадує жіночий календар. Тому він залишається непомітним для кривдника, навіть якщо він перевіряє телефон жертви.

 Поділитися