MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

25 листопада – головне за день

25.11.2021   
ХПГ-інформ
За півроку з території України було видано 16 громадян Білорусі; на сайті президента було зареєстровано петицію із закликом внести законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції до Верховної Ради; Україна прагне вакцинувати від COVID-19 щонайменше 17 мільйонів громадян до кінця цього року – найважливіше на сьогодні.

Хода в центрі Мінська, 6 грудня 2020 року (фото читача білоруської служби Радіо Свобода)

• З початку 2021 року до липня з території України було видано 16 громадян Білорусі, заявила в інтерв’ю Українському радіо координаторка неурядової організації Free Belarus Center Поліна Бродік. Текстовий варіант розмови опублікували на Суспільному. «Через те, що Україна, співпрацюючи з правоохоронними органами Білорусі, видає їм багато мігрантів, велика частина білорусів змушена емігрувати до Польщі та Литви, хоча Україна – більш комфортна країна для білорусів. Кількість запитів про зниклих з Білорусі зараз перевищує загальну кількість запитів з інших країн. І це не стосується розслідувань кримінальних злочинів. Розшукують людей через політичні мотиви. Часто до білоруських мігрантів в Україні приходить СБУ та Нацполіція і, вказуючи на відповідні запити, мусить законодавчо на них реагувати», – розповіла Поліна Бродік. У Литві, зазначила вона, створили «зелений коридор» для утікачів з Білорусі. Натомість в Україні такі люди мають отримувати статус «біженця».«На своєму шляху до цього вони зустрічаються з багатьма складнощами, які не зовсім відповідають законним вимогам, – каже активістка. – Наприклад, Державна міграційна служба України затягує процес, але ніхто з таких втікачів не хоче бути нелегалом».

• Україна прагне вакцинувати від COVID-19 щонайменше 17 мільйонів громадян до кінця 2021 року. Про це йдеться в оприлюдненому МВФ Меморандумі про економічну та фінансову політику за результатами завершення першого перегляду програми «Стенд-бай» для України, передає Суспільне. «Визнаючи, що зусилля з вакцинації є ключовими для підтримки економічного відновлення, ми забезпечили достатній запас вакцин і прагнемо вакцинувати принаймні 17 мільйонів осіб до кінця 2021 року», – мовиться в документі. Українська сторона також задекларувала своє прагнення й надалі зосереджуватись на подоланні надзвичайної ситуації в економіці та сфері охорони здоров’я, викликаної СОVID-19. За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії проти коронавірусу щеплено понад 13 мільйонів українців. Із них більш ніж 10 мільйонів людей отримали дві дози вакцини.

• Сьогодні на сайті президента було зареєстровано петицію із закликом внести законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції до Верховної Ради. Петиція створена громадською ініціативою «Марш жінок». Це вже друга спроба правозахисної організації достукатися до влади. У 2020 році петиція про ратифікацію конвенції зібрала понад 25 000 необхідних голосів. Після цього президент пообіцяв доручити Міністерству закордонних справ України та Міністерству соціальної політики України опрацювати питання, а також внести в порядку законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради України відповідний проєкт Закону України. «Протягом останніх двох років ми активно співпрацювали з різними органами державної влади та Міністерствами, очікуючи ратифікації Стамбульської конвенції, якої вимагає українське громадянське суспільство, – зазначають автори петиції. – Однак, попри наші зусилля та очікування мільйонів українських жінок, дітей та чоловіків, проєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції не внесено навіть до порядку денного поточної сесії Верховної Ради України!»

• Підконтрольні Кремлю кримські суди заарештували на строки від 10 до 14 діб 21 активіста з числа затриманих ввечері 23 листопада біля будівлі ІТТ у Сімферополі, куди вони прийшли зустріти адвоката Едема Семедляєва, який відбув 12 діб адміністративного арешту. Затриманим дев'ятьом активісткам призначили штрафи від 11 тис. до 15 тис. рублів. Про це повідомило громадське об’єднання «Кримська солідарність». Нагадаємо, на затриманих склали протоколи за частиною першою статті 20.2.2 КоАП Росії («Організація масового одночасного перебування (або) пересування громадян у громадських місцях, що потягли порушення громадського порядку»).

 Поділитися