MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

29 листопада – головне за день

29.11.2021   
ХПГ-інформ
Поліція відкрила кримінальне провадження через повалення в центрі Дніпра ханукії; підконтрольний Кремлю суд ухвалив стягнути з ветерана кримськотатарського національного руху Рустема Усеїнова витрати на знесення його будинку; з серпня 2020 року Польща прийняла 20 тисяч білорусів, які зазнали переслідувань на батьківщині – найважливіше на сьогодні.

Повалена ханукальна менора. Дніпро, 29 листопада 2021 року

• Поліція відкрила кримінальне провадження через повалення в центрі Дніпра ханукії – символу юдейського свята Ханука. Про це повідомила речниця поліції міста Аліна Стадник, передає Радіо Свобода. Інцидент стався близько шостої ранку 29 листопада на Європейській площі в центрі Дніпра. Група невідомих осіб повалила на землю восьмисвічник. Поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Як сказав у коментарі Радіо Свобода представник єврейської громад Дніпра, директор об’єднання єврейських громад Дніпропетровського регіону Ігор Романов, у громаді сподіваються, що справу перекваліфікують на статтю «вандалізм». Стаття «хуліганство» передбачає до 4 років позбавлення волі. 28 листопада розпочалося юдейське свято Ханука.

• Підконтрольний московській владі суд м. Судака ухвалив рішення стягнути з ветерана кримськотатарського національного руху Рустема Усеїнова витрати на знесення його будинку в Морському, яке влада разом із силовиками провела минулого тижня, повідомляють «Крим.Реалії». Зазначено, що рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом місяця з дня ухвалення рішення суду в кінцевій формі. Як зазначають місцеві активісти, частина коштів тепер будуть утримуватися з його пенсії. Нагадаємо, 24 листопада в селі Морське (Судак) російська влада знесла будинок ветерана кримськотатарського національного руху Рустема Усеїнова, попри те, що він подав апеляцію на рішення суду. Чоловікові стало зле під час зносу дому, через високий тиск його увезла швидка. Усеїнов заявив журналістам, що не планую залишати Морське. Після виходу з лікарні він має намір установити намета на місці свого колишнього дому і там продовжувати виборювати «право жити на рідній землі».

• З 18 серпня 2020 року Польща прийняла 20 тисяч білорусів, які зазнали переслідувань на батьківщині. Про це на брифінгу заявила офіційна представниця прикордонної служби Польщі Ганна Михальська, передає білоруська служба Радіо Свобода. Наприкінці літа заступник керівника МЗС Польщі Павел Яблонський заявив, що з серпня 2020 року Польща видала 150 тисяч гуманітарних віз, 12 тисяч таких віз видали білорусам. За відомостями правозахисного центру «Весна», станом на 29 листопада у Білорусі визнані політв’язнями 886 осіб. Більша частина цих людей потрапила під політично мотивоване кримінальне переслідування у зв’язку з подіями під час і після президентських виборів 2020 року.

 Поділитися