MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Керівництво Темнівської колонії судитимуть за забруднення річки Уди

03.12.2021   
ХПГ-інформ
Сума завданої шкоди складає майже пів мільйона гривень.

Фото: сайт ДБР

«Обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду  обвинувальний акт стосовно заступника начальника Темнівської виправної  колонії та начальника одного з відділів колонії, а також директора підприємства Державної кримінально-виконавчої служби України за фактами службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, забруднення земель, порушення правил охорони вод (ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 239, ч. 1 ст. 242 КК України)», – йдеться в повідомленні на сайті Харківської прокуратури.

Слідчі ДБР встановили, що адміністрація установи та керівництво підприємства, на якому переробляли пластик, добре знали, що  водовідведення здійснювалося частково зруйнованим, не введеним в експлуатацію каналізаційним комплексом. Проте жодних заходів, щоб зменшити забруднення, вжито не було. Через цеі побутові каналізаційні та стічні води промислових об’єктів потрапляли в річку Уди – без фільтрації та очищення. 

Фото: сайт ДБР

«Внаслідок цього спричинено забруднення земель водного фонду і поверхневих вод шкідливими речовинами, чим створено небезпеку для довкілля, життя і здоров’я людей, спричинено тяжкі наслідки екології. Сума завданої шкоди складає майже пів мільйона гривень», – заявляють у прокуратурі.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Слід зазначити, що в березні цього року Державна екологічна інспекція в Харківській області перевірила розташоване на території Темнівської виправної колонії підприємство з переробки поліетиленової пляшки і встановила численні порушення. Згідно з висновками перевірки підприємство забруднювало річку відходами пластику, допустило потрапляння відходів до поверхневої водойми, не вело обліку відходів, а також  самовільно здійснювало водокористування, скидаючи стічні води без очистки та дозволів. 

У серпні заступник начальника Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань і пробації Міністерства юстиції України Руслан Гавриков повідомляв, що Темнівська колонія в Харківській області більше не скидає нечистоти в Уди.

 Поділитися