MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

6 грудня – головне за день

06.12.2021   
ХПГ-інформ
СБУ звертається до людей по інформацію про злочинну діяльність колишнього очільника в’язниці «Ізоляція»; в Україні від коронавірусу повністю вакцинувалися 38 % дорослого населення; кричущі порушення прав дітей у Меджибізькому дитячому будинку-інтернаті – найважливіше на сьогодні.

9 червня 2014 року територію арт-центру «Ізоляція», який діяв на території колишнього заводу з 2010 року, захопили озброєні люди (фото з сайту Радіо Свобода, автор: Костянтин Стрілець)

• Служба безпеки України закликає людей, яких незаконно утримували у в’язниці «Ізоляція», постраждалих від злочинних дій її очільника, або були свідками цих фактів, повідомити до Головного слідчого управління СБУ. Йдеться про одного з колишніх ватажків «ДНР» (у повідомленні на сайті відомства ім’я не вказане, проте ЗМІ його називають – Денис Куліковський), який очолював незаконну в’язницю. Під його керівництвом терористи утримували і катували громадян, у тому числі українських військових. У ході спецоперації контррозвідники СБУ затримали Куліковського в Києві. Встановлено, що він керував в’язницею бойовиків, яку у 2014 році облаштували на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів в окупованому Донецьку. Туди терористи звозили незаконно затриманих українців. За вказівками зловмисника до людей чинили насильство та психологічний тиск. Крім того, за даними досудового розслідування, він особисто брав участь у катуванні потерпілих. Наразі слідчі органів безпеки встановлюють усіх потерпілих від протиправної діяльності зловмисника.

• В Україні від коронавірусу повністю вакцинувалися 38 % дорослого населення, повідомляє Суспільне із посиланням на міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка. 44,2 % отримали принаймні одне щеплення. Найбільше щеплених – 92 % – серед військових. Тим часом із 7 грудня «червону» зону карантину мають скасувати в Києві, Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Рівненській, Херсонській областях.

• Під час моніторингового візиту до Меджибізького дитячого будинку-інтернату представники Уповноваженого ВРУ з прав людини побачили кричущі порушення прав дітей. Будинок-інтернат є стаціонарним соціально-медичним та психіатричним закладом. У ньому постійно проживають 62 вихованці, частина з них не може пересуватися самостійно. Незважаючи на те, що цей інтернат спеціалізується на реабілітації та психіатричній допомозі, у закладі два роки немає реабілітолога та три роки – лікаря-психіатра. Облаштовані реабілітаційна та сенсорна кімнати не використовуються. Дітям дають одні й ті самі ліки з року в рік, ніяк не коригуючи лікування. Стоматолог не оглядав дітей з 2019 року, гемолітичного контролю ніхто не здійснює, не всі призначені вихованцям препарати є в наявності. Виявлено випадки, коли дітям дають ліки за відсутності лікарських призначень.

• За відомостями правозахисного центру «Весна», станом на 6 грудня у Білорусі визнані політв’язнями 907 осіб. Більша частина цих людей потрапила під політично мотивоване кримінальне переслідування у зв’язку з подіями під час і після президентських виборів 2020 року. «Збори громадян носили мирний характер і не становили загрози ні національній, ані громадській безпеці. Попри це демонстранти були атаковані спецпідрозділами МВС з непропорційним застосуванням фізичної сили, спецзасобів та зброї. Вперше в історії Білорусі до мирних демонстрантів були застосовані ґумові кулі та водомети. Особливо велика кількість ушкоджень була отримана від використання шумових гранат», – мовиться в сьогоднішній заяві правозахисних організацій Білорусі у зв’язку з визнанням 12 осіб політв’язнями – переслідування цих осіб, позбавлених волі й обвинувачених у групових діях, що грубо порушують громадський порядок, а також у масових заворушеннях, правозахисники оцінюють як політично мотивоване.

 Поділитися