MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

7 грудня – головне за день

07.12.2021   
ХПГ-інформ
В Україні вже понад 40 тисяч дітей від 12 років вакцинувалися проти COVID-19; Мінреінтеграції визначило перелік товарів, обмежених чи заборонених до перевезення через адмінмежу з Кримом; ЄСПЛ задовольнив клопотання мігрантів, які потрапили на територію Польщі і звернулися до суду з проханням, щоб їх не видворили назад у Білорусь – найважливіше на сьогодні.

Фото: Prostock-studio, Shutterstock

• В Україні вже понад 40 тисяч дітей від 12 років вакцинувалися проти COVID-19. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає Суспільне. «У деяких країнах світу вже почали вакцинацію дітей старше 5-ти років від коронавірусної хвороби. Я думаю, що і в нас в Україні виробник вакцин швидко зареєструє зміни до інструкції, привезе відповідні препарати і це також можна буде зробити», – зазначив міністр. Поки що МОЗ не робить масову вакцинацію дітей від коронавірусу пріоритетною та орієнтується найперше на групу ризику – людей старшого покоління.

• Мінреінтеграції визначило перелік товарів, обмежених чи заборонених до перевезення через адмінмежу з Кримом. Наказ покликаний максимально спростити процес перетину адміністративної межі з тимчасово окупованими територіями Автономної Республіки Крим та міста Севастополя для цивільних осіб. Зокрема, наказом затверджено Перелік і обсяги (вартість/вагу/кількість) товарів, обмежених або заборонених до переміщення через адміністративну межу. Із переліком можна ознайомитися за посиланням», – йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці Міністерства.

Так, фізична особа може перевозити речі у ручній поклажі та в якості багажу:

– з контрольованих Україною територій на тимчасово окуповану територію – без обмежень;

– з тимчасово окупованої території на контрольовані Україною території – сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 гривень та/або сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу (за умови, що харчові продукти – не більше 2 кг кожного найменування та непродовольчі товари – не більше 2 одиниць кожного найменування).

Крім того, фізична особа може перевезти через адміністративну межу готівкою суму, що не перевищує 100 тисяч гривень. Якщо коштів на руках більше – подорожньому доведеться надати підтверджувальний документ про походження коштів.

• ЄСПЛ задовольнив клопотання мігрантів, які потрапили на територію Польщі і звернулися до суду з проханням, щоб їх не видворили назад у Білорусь, повідомляє Суспільне. «Вони стверджують, що їхнє життя буде під загрозою, коли їх відправлять назад до Білорусі, а в деяких випадках згодом у країни походження», – цитують журналісти рішення суду. Ухвалюючи рішення на користь мігрантів, суд керувався правилом 39 регламенту, пояснили в ЄСПЛ. З 20 серпня по 3 грудня у Європейському суді з прав людини отримали 47 звернень від 198 мігрантів, які перебувають у Польщі, Латвії та Литві. «Суд задовольнив 43 звернення. У частині випадків ЄСПЛ наказав владі забезпечити заявників їжею, водою, одягом, відповідною медичною допомогою та, якщо можливо, тимчасовим притулком на обмежений час», – йдеться в повідомлені. Втім, рішення суду – не є вимогою допускати мігрантів на території цих країн, зазначають в ЄСПЛ.

• Київський апеляційний суд надав дозвіл на затримання Наталі Поколонської, колишнього так званого «прокурора» анексованого Криму. Її підозрюють у державні зраді. 27 вересня слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва відмовив у задоволенні клопотання прокурора відділу Офісу Генерального прокурора про надання дозволу на затримання Поклонської для обрання їй запобіжного заходу. «За результатами апеляційного розгляду апеляційну скаргу, подану прокурором, задоволено, ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 27 вересня 2021 року скасовано. Постановлено нову ухвалу, якою задоволено клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора про надання дозволу на затримання підозрюваної, громадянки П., з метою її приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», – йдеться в повідомленні на сайті суду.

 Поділитися