MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Спалах захворювання на COVID-19 у Вінницькій ВК № 1

09.12.2021   
Андрій Діденко
З Вінницької установи виконання покарань і СІЗО № 1 надходить інформація про катастрофічний стан речей.

Повідомлення про масове захворювання ув’язнених і персоналу у Вінницькій установі виконання покарань і СІЗО № 1 надходять з різних джерел.

Нам відомо, що минулого тижня перестали вивозити з СІЗО в судові засідання, на слідчі дії.

Ця ситуація відома представникам Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Керівництво установи кожного дня звітує про кількість захворювань.


За даними ЦОЗ ДКВС України станом на 8 грудня 2021 рік зафіксовано 26 нових випадків захворювання.

В установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, на території яких функціонують структурні підрозділи Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України, зареєстровано 5 833 випадки на COVID-19. З них – 1 100 ув’язнених, 2 071 засуджений, 2 317 працівників ДКВС України, 345 працівників ЦОЗ ДКВС України.

Одужало – 5 162 особи, з них: 998 ув’язнених, 1 671 засуджений, 2 187 працівників ДКВС та 306 працівників ЦОЗ ДКВС України. Продовжують отримувати лікування та перебувають на лікарняному з підтвердженим діагнозом COVID-19: 98 ув’язнених, 396 засуджених, 125 працівників ДКВС та 36 працівників ЦОЗ ДКВС України. Летальних випадків – 16, з них: 4 ув’язнених, 4 засуджених, 5 працівників ДКВС України та 3 працівники ЦОЗ ДКВС України.


Проте саме з Вінницької установи виконання покарань і СІЗО № 1 надходить інформація про катастрофічний стан речей: «Ситуація плачевна, як в СІЗО, так і в блоці, де утримуються засуджені довічно. Хворіють цілими камерами, поверхами. Медичних препаратів для всіх не вистачає. Є люди у критичному стані. В тому числі і засуджені довічно, яких необхідно перевозити в цивільні лікарні, інакше неодмінно будуть летальні випадки».

Монітори нашої організації неодноразово здійснювали моніторингові візити в цей заклад, фіксували порушення прав людини, в тому числі і неналежні умови утримання.

Нагадаємо, на час останнього візиту загальна кількість ув’язнених в установі була 1 091 осіб, з них 723 слідчо-заарештованих і 338 засуджених довічно.

«Установа перебуває в занедбаному стані і більшість приміщень потребують капітального ремонту. Є сподівання, що Міністерство юстиції виділить достатньо коштів для ремонту приміщень».

Гнітюча атмосфера, грибок на стінах і сирість, страшні коридори, можна зустріти величезного пацюка, який просто розгулює коридорами установи.

Ми звертаємося до керівництва Міністерства юстиції України вжити відповідних заходів на захист прав людини в Вінницькій установі виконання покарань і СІЗО № 1.

А саме:

– сприяти забезпеченню медичними препаратами для лікування хворих на COVID -19;

– перевезення для лікування в цивільні лікарні важко хворих, в тому числі і осіб, які засуджені довічно;

Адміністрацію установи просимо не приховувати кількість хворих з числа ув’язнених і персоналу.

 Поділитися