MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

9 грудня – головне за день

09.12.2021   
ХПГ-інформ
Через пандемію кількість бідних серед дітей за два роки збільшилася на 10 відсотків; уряд продовжив проєкт платних камер у СІЗО до квітня 2022 року; відсьогодні нещеплених від COVID-19 держслужбовців та соцпрацівників не допускають до роботи – найважливіше на сьогодні.

Фото: Trailbomber, Shutterstock

• Через COVID-19 кількість бідних серед дітей за два роки збільшилася на 10 відсотків, повідомляє Дитячий фонд ЮНІСЕФ. Це найбільша криза за останні 75 років. Ще до пандемії майже мільярд малюків у всьому світі не мали доступу до чистої води, харчування, освіти, лікування. Тепер ця цифра збільшилася ще на 100 мільйонів. «В епоху глобальної пандемії, конфліктів та кліматичних змін піклування про дітей важливе як ніколи, – заявила директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. – Ми на роздоріжжі. Працюючи з урядами, донорами та іншими організаціями, розробляючи наш спільний шлях на наступні 75 років, пам'ятаймо: діти мають бути першими в черзі на інвестиції і останніми в черзі на скорочення витрат».

• Уряд продовжив проєкт платних камер у СІЗО до квітня 2022 року, повідомляє Суспільне. Раніше йшлося про те, що експеримент буде зевершено 31 грудня 2021. «З початку реалізації проекту послугою скористалися 1099 разів, загальна сума доходів склала 6105,6 тисяч гривень. Завдяки реалізації проекту відремонтовано 108 безкоштовних камер на 716 ліжко-місць», – заявляють у Міністерстві юстиції. Тим часом правозахисники наголошують на тому, що платні камери в СІЗО ведуть до дискримінації фінансово незабезпечених ув’язнених. У грудні минулого року Комітет міністрів Ради Європи «закликав органи влади прийняти заходи щодо поліпшення матеріальних умов та харчування незалежно від фінансових внесків затриманих».

• З 9 грудня нещеплені від COVID-19 держслужбовці та соцпрацівники відстороняються від роботи, нагадує Міністерство охорони здоров’я. Саме сьогодні набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України № 2393 від 1 листопада 2021 року, що розширив перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти коронавірусу. Якщо раніше вимога стосувалася лише освітян та працівників органів влади, то тепер вакцинація обов’язкова і для тих, хто працює: 

- на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

- в установах, які надають соціальні послуги, закладах соцзахисту для дітей, реабілітаційних закладах;

- на підприємствах та в організаціях з Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

• Кількість ув’язнених журналістів у 2021 році досягла рекордного рівня – у тюрмах по всьому світу перебувають 293 журналісти, повідомляє Комітет захисту журналістів (CPJ) – незалежна некомерційна організація, яка захищає свободу преси в усьому світі й базується в Нью-Йорку. У CPJ також зазначають, що репресії проти ЗМІ відбивають нетерпимість до незалежної журналістики, що зростає. Цілеспрямовані вбивства журналістів тривають – за даними Комітету документально підтверджені 24 випадки. У CPJ називають Китай найбільшим тюремником у світі: згідно з відомостями організації, 50 журналістів перебувають за ґратами у той час, як країна готується до проведення зимової Олімпіади в Пекіні у лютому 2022 року. Друге місце посідає М’янма, де десятки журналістів були заарештовані після військового перевороту 1 лютого – станом на 1 грудня таких було 26 осіб, слідом йде Єгипет – 25, В’єтнам – 23 і Білорусь – 19 (Білоруська асоціація журналістів каже про 30 позбавлених волі журналістів).

 Поділитися