MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Італії остаточно виправдали Віталія Марківа

10.12.2021   
ХПГ-інформ
Верховний касаційний суд Італійської Республіки вчора підтвердив минулорічний вирок апеляції: український нацгвардієць не винен у смерті італійського фотографа Андреа Рокеллі на Донбасі у 2014 році.

Верховний касаційний суд Італійської Республіки вчора підтвердив минулорічний вирок апеляції: старший сержант батальйону імені генерала Кульчицького Нацгвардії України Віталій Марків не винен у смерті італійського фотографа Андреа Рокеллі на Донбасі у 2014 році.

Вітілій Марків (фото – сайт МВС)

«Чудова звістка напередодні Міжнародного дня захисту прав людини! Верховний касаційний суд Італії попри тиск залишив у силі виправдальний вирок нацгвардійцю Віталію Марківу! Всі позови – відкинуті! Всі претензії до держави Україна – знято! Щиро дякую усім, хто впродовж кількох років боровся за справедливість, перемогу та верховенство права! Слава Україні», – написала вчора у своєму телеграм-каналі Омбудсман Людмила Денисова.


Нагадаємо, у листопаді минулого року Міланський апеляційний суд виніс виправдувальний вирок у справі українського нацгвардійця Віталія Марківа. 

Віталія Марківа затримали 30-го червня 2017-го року в аеропорту Болоньї, коли він прилетів до Італії відвідати матір. Його звинуватили у причетності до вбивства італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та російського перекладача і журналіста Андрія Миронова під Слав’янськом у 2014 році. У липні 2019 року його визнали винним. У вироку суду йшлося, нібито Марків, що на момент загибелі журналістів спостерігав за своїм сектором біля підніжжя Карачун, помітивши репортерів, стріляв по них з автомата, а потім скорегував вогонь мінометів свого підрозділу. Марківу присудили 24 роки позбавлення волі.

Долю нацгвардійця обговорювали на вищому рівні. Зокрема, Володимир Зеленський мав розмову про Марківа з Папою Римським та лідерами Італії. У Міністерстві внутрішніх справ готували матеріали до апеляції. Слідчі МВС встановили, що Марків мав іншу зброю, аніж та, з якої були смертельно поранені Андреа Рокеллі та Андрій Миронов. Крім того, Марків мав інший сектор спостереження і не міг бачити репортерів.

У свою чергу журналісти намагалися самостійно розібратися в справі Віталія Марківа. На основі цього розслідування Ольга Токарюк разом з колегами зробила фільм «Не в тому місці, не в той час». Його демонстрували в італійському парламенті, а згодом як новий доказів додали до матеріалів судової справи.

 Поділитися