MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Крим: Суд арештував кримчан, затриманих 7 липняКрим: Обшуки в сімох кримськотатарських господахКрим: Знову трус у кримськотатарській господіКрим: Присуд стосовно Делявера Гафарова залишили чиннимКрим: Повідомлено про засудження кримського татарина за участь у батальйоні ім. Н. ЧелебіджиханаКрим: Підконтрольний Кремлю суд залишив вирок щодо Февзі Саганджі чиннимКрим: Підконтрольний Кремлю суд засудив чоловіка до 10,5 років колоніїКрим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)Крим останніми днями (01.03.–06.03.2018)Фігуранти ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» – політв’язніКрим останніми днями (14.02.–19.02.2018)Крим останніми днями (07.02–13.02.2018)Крим останніми днями (31.01.–06.02.2018)Крим останніми днями (24.01.–30.01.2018)У Криму відбулися хатні труси у двох кримських татар (ОНОВЛЕНО)Володимирові Балуху не надають медичної допомоги

РФ: Суд відмовив кримчанину в наданні матеріалів справи шрифтом Брайля

10.12.2021   
ХПГ-інформ
Олександр Сизиков, якого звинувачують у тероризмі, має першу групу інвалідності, 2009 року він втратив зір у результаті ДТП.

Олександр Сизиков (фото: «Кримська солідарність»)

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) відмовив Олександру Сизикову, якого обвинувачують у тероризмі, у проханні повернути матеріали його кримінальної справи прокурору для адаптації їх шрифтом Брайля – Сизиков має першу групу інвалідності, 2009 року він втратив зір у результаті ДТП. Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність» з посиланням на адвокатку Лілю Гемеджі.

Раніше суд першої інстанції постановив повернути кримінальну справу прокурору, оскільки процесуальні документи були вручені підсудному неадаптованими шрифтом Брайля, що порушило права Сизикова. Проте Апеляційний військовий суд у місті Власиха (Московська обл.) скасував це рішення та відправив справу на новий розгляд у Південний окружний військовий суд.

Адвокатка Ліля Гемеджі (архівне фото: Олександра Сурган, RFE/RL)

«Сторона захисту подала низку клопотань, зокрема про повторне повернення справи прокурору та про припинення кримінального переслідування. Також захист посилався на необхідність надання перекладача та отримання документів зрозумілою обвинуваченому мовою – шрифтом Брайля», – йдеться в повідомленні «Кримської солідарності».

На сьогодні Сизиков так і не отримав документів у зрозумілому йому вигляді. Одне з клопотань Сизиков подав саме шрифтом Брайля.

Окрім цього захист просив розсекретити таємних свідків та провести з ними очну ставку через значні суперечності.

Суд відхилив усі клопотання. Надалі Сизиков, який перебуває під домашнім арештом, братиме участь у судових засіданнях через відеоконференцзв’язок із Криму.

Нагадаємо, 7 липня 2020 року в окупованому Росією Криму відбулися обшуки в господах сімох кримських татар. Тоді повідомлялося, що після завершення «слідчих дій» до сімферопольського управління ФСБ відвезли шістьох людей – Сейрана Хайретдінова, Олександра Сизикова, Еміля Зіядінова, Ісмета Ібрагімова, Аліма Суфьянова та Вадима Бектемирова. Наступними днями кримчан підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя заарештував кримчан за звинуваченням в участі в ісламській організації «Хізб ут-Тахрір». Сизикова відправили під домашній арешт.

Як повідомляв тоді ПЦ «Меморіал», посилаючись на повідомлення центру громадських зв’язків ФСБ, спецслужба вважає Сизикова, Зіядінова та Ібрагімова керівниками осередків організації (ч. 1 ст. 205.5 КК РФ), визнаної в Росії терористичною, інших – учасниками організації (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ).


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися