MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

10 грудня – головне за день

10.12.2021   
ХПГ-інформ
Лауреаткою Національної правозахисної премії 2021 стала Людмила Гусейнова; чверть українців готові поступитися свободою заради добробуту; Високий суд Англії дозволив екстрадувати Джуліана Ассанжа до США – найважливіше на сьогодні.

Людмила Гусейнова з дітьми (фото з фейсбуку Олександри Матвійчук)

• Цьогорічною лауреаткою Національної правозахисної премії 2021 стала Людмила Гусейнова, повідомляє Правозахисний порядок денний. Людмила Гусейнова до війни працювала інженером. Після окупації стала дитячим омбудсманом у так званому ДНР: створила всеукраїнський рух захисту прав дітей, які опинилися в нелюдських умовах існування на лінії фронту.«Людмила організувала регулярний збір та доправлення до села приватним транспортом гуманітарної допомоги для дітей-сиріт та напівсиріт з Новоазовського інтернату, який Україна не встигла евакуювати, а бойовики розформували. Силами доброчинців, яких об’єднала Гусейнова, у школі створили бібліотеку української літератури, придбали комп’ютер, а кожна дитина отримувала листівки із Києва, Харкова, Львова, Одеси, – йдеться в повідомленні. – Не боялася захищати права дітей перед місцевими чиновниками та поліцією так званої „ДНР“, добилася звільнення кількох дітей, яких було запроторено до дорослої психіатричної лікарні як малолітніх злочинців». З 2019 року жінка перебуває за ґратами у Донецькому СІЗО. Довелося їй пройти й через «Ізоляцію».

• Чверть українців готові поступитися свободою заради добробуту. При цьому майже 38 % опитаних зазначають, що для них свобода важливіша за матеріальні статки. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Центром прав людини ZMINA. В рейтингу цінностей понад 83 % українців на перше місце поставили свободу. Далі йдуть справедливість, безпека, гідність. «Станом на 2020 рік безпека втратила позиції в загальному рейтингу і зменшилася на 8 %. Втім на Сході України безпека залишається на другому місці», – розповіла Олена Кривко, експертка з прав людини проєкту «Права людини для України». Найменш важливою для українців виявилася толерантність.

• Високий суд Англії дозволив екстрадувати Джуліана Ассанжа до США, повідомляє Громадське. «У січні 2021 року суд у Лондоні відмовив в екстрадиції Асанжа до США. Суддя у справі постановила, що в американській в’язниці в Асанжа може погіршитися психічне здоров’я, через що є ризик самогубства. Однак американська влада подала апеляцію на рішення та виграла її. Захисники Асанжа ще можуть оскаржити рішення Високого суду Лондона», – йдеться в повідомленні. Австралійський журналіст Джуліан Ассанж є засновником WikiLeaks, де було опубліковано багато секретної інформації. В матеріалах йшлося, зокрема, про корупцію у вищих ешелонах влади та воєнні злочини. У США його звинувачують у шпигунстві та розкритті секретної інформації. За це його можуть засудити до ув’язнення терміном 175 років.

• Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) відмовив Олександру Сизикову, якого обвинувачують у тероризмі, у проханні повернути матеріали його кримінальної справи прокурору для адаптації їх шрифтом Брайля – Сизиков має першу групу інвалідності, 2009 року він втратив зір у результаті ДТП. «Сторона захисту подала низку клопотань, зокрема про повторне повернення справи прокурору та про припинення кримінального переслідування. Також захист посилався на необхідність надання перекладача та отримання документів зрозумілою обвинуваченому мовою – шрифтом Брайля», – йдеться в повідомленні ГО «Кримська солідарность». Суд відхилив усі клопотання. Надалі Сизиков, який перебуває під домашнім арештом, братиме участь у судових засіданнях через відеоконференцзв’язок із Криму.

 Поділитися