MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Спалах захворювання на COVID-19 у Вінницькій ВК № 1Моніторинговий візит до Вінницької установи виконання покарань № 1Моніторинговий візит до Замкової виправної колонії № 58Моніторинговий візит до ДУ «Криворізька установа виконання покарань № 3»Моніторинговий візит до ДУ «Первомайська ВК № 117»Моніторинговий візит до Хролівського виправного центру № 140Моніторинговий візит до ДУ «Ладижинська виправна колонія № 39»Звіт про моніторинговий візит до Державної установи «Бердянська виправна колонія (№ 77)»Моніторинговий візит до ДУ «Харківська виправна колонія № 43»Моніторинговий візит до ДУ «Покровська ВК № 17»38 місць несвободи за 4 місяці – висновки моніторів ХПГМоніторинговий візит до Снігурівської виправної колонії (№ 5) – спеціалізованої туберкульозної лікарніМоніторинговий візит до Дар’ївської виправної колонії № 10Моніторинговий візит до установи з невідомою назвоюМоніторинговий візит до Голопристанської виправної колонії № 7Моніторинговий візит до Північної виправної колонії № 90Моніторинговий візит до ДУ «Літинська виправна колонія № 123»Моніторинговий візит до ДУ «Стрижавська виправна колонія (№ 81)»Моніторинговий візит до Вінницької виправної колонії № 86Моніторинговий візит до ДУ «Диканівська виправна колонія № 12»

У Вінницькій установі виконання покарань №1 хворіють на COVID 13 довічників – Омбудсман

13.12.2021   
ХПГ-інформ

Моніторингова група Офісу Омбудсмана відвідала заклад після численних повідомлень про спалах захворювання у вінницькій колонії та СІЗО. 

Фото: Jarun Ontakrai, Shutterstock

«Станом на 10 грудня 2021 року, з числа осіб, що тримаються у слідчому ізоляторі установи, хворіє на COVID-19 одна особа; з числа осіб, що відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі, хворіють на COVID-19 тринадцять осіб, – йдеться в повідомленні на сайті Офісу Омбудсмана. – Засуджені, які мають легкий перебіг захворювання ізольовані в камери-палати інфекційного ізолятора Вінницької міської медичної частини або за когортним принципом у камерах, де відбувають покарання з дотриманням санітарно-протиепідемічних вимог».

Медична частина ліками забезпечена, заявляють монітори. Станом на 10 грудня одного довічника госпіталізовано до ковідного відділення Вінницького обласного фтизіопульмонологічного центру.

Серед співробітників установи та медичної частини на COVID захворіли шестеро осіб. Щеплення отримали майже всі працівники, 92 ув’язнених та 138 засуджених.  

Вінницька установа виконання покарань № 1

Як ми повідомляли, минулого тижня з Вінницької установи виконання покарань і СІЗО № 1 стали надходити тривожна інформація: «Ситуація плачевна, як в СІЗО, так і в блоці, де утримуються засуджені довічно. Хворіють цілими камерами, поверхами. Медичних препаратів для всіх не вистачає. Є люди у критичному стані. В тому числі і засуджені довічно, яких необхідно перевозити в цивільні лікарні, інакше неодмінно будуть летальні випадки».

Нагадаємо, на час останнього візиту загальна кількість ув’язнених в установі була 1 091 осіб, з них 723 слідчо-заарештованих і 338 засуджених довічно. «Установа перебуває в занедбаному стані і більшість приміщень потребують капітального ремонту. Є сподівання, що Міністерство юстиції виділить достатньо коштів для ремонту приміщень», – зазначали влітку монітори ХПГ.


Правозахисники давно висловлюють занепокоєння щодо протиепідеміологічного захисту засуджених та ув’язнених. Відносно невисокий рівень захворюваності на COVID-19 у системі ДКВС пояснюється недостатньою кількістю тестів у місцях несвободи.

«Максимально можливе звільнення в’язнів як засіб запобігання пандемії COVID-19 є загальною рекомендацією усіх міждержавних організацій і фактично єдиним засобом пом’якшення наслідків хвороби, оскільки жодна тюремна система в світі не впоралася з викликами пандемії. Ув’язнених звільнили в різний спосіб – по амністії, через помилування або умовно-достроково щонайменше 26 країн у світі, в тому числі й з жорсткими політичними режимами (наприклад, в Ірані)», – заявляв директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

 Поділитися