MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Моніторинговий візит до ДУ «Новгород-Сіверська установа виконання покарань № 31»

13.12.2021   
Максим Ревякін, Ганна Овдієнко, Павло Шваб
Установа складається з сектора максимального рівня безпеки для довічно позбавлених волі засуджених та ділянки слідчого ізолятора, який обслуговує три навколишні райони.

1. Загальна інформація

3 грудня 2021 року моніторингова група у складі помічника-консультанта народного депутата України Максима Ревякіна та двох журналістів Ганни Овдієнко та Павла Шваба відвідала Державну установу «Новгород-Сіверська установа виконання покарань № 31». Це установа, яка складається з сектора максимального рівня безпеки для довічно позбавлених волі засуджених та ділянки слідчого ізолятора, який обслуговує три навколишні райони.

На час візиту в установі перебувало 102 засуджених. Планова наповнюваність установи – 146 осіб. Відповідно до штатного розпису чисельність адміністрації установи складає 164 особи, а на день візиту фактична чисельність персоналу складала 152 особи.

Моніторів зустрів начальник установи, який перевірив документи та безперешкодно допустив моніторів на територію установи. Після цього моніторам провели температурний скринінг та спитали про наявність сертифікатів про вакцинацію проти коронавірусу. Проте, після ствердної відповіді про їх наявність, сертифікати не перевірили.

2. Сектор максимального рівня безпеки

У сектору максимального рівня безпеки засуджені розміщуються в камерах по дві-три особи. Норми площі, які припадають на одну особу в камері, відповідають встановленим законам нормам. Камери потребують поточного ремонту, оскільки стіни брудні, вкриті грибком. У житлових приміщеннях встановлені двоповерхові ліжка. Вікна у камерах металопластикові. В усіх житлових приміщеннях було доволі тепло. Туалети відгороджені стінками та мають маленькі дверцята, що не забезпечує достатнього рівня приватності. Крім цього, у туалетах відсутнє сантехнічне коліно і зливні бачки, що викликає специфічний неприємний запах нечистот. Тому каналізаційні отвори були заткнуті саморобними затичками. У камерах були відсутні бачки з питною водою.

У секторі максимального рівня безпеки є молитовна кімната. За словами адміністрації, засуджені в основному сповідують православ’я.

Дворики розташовані на даху будівлі. Два дворики капітально відремонтовані. В усіх двориках є спортивне знаряддя, однак захист від атмосферних опадів недостатній.

3. Відділення для засуджених, які залишені для господарського обслуговування

Житлові кімнати у господарському блоці нещодавно відремонтовані, чисті та охайні. Монітори позитивно відмічають розташування ліжок на значній відстані одне від одного. У кімнатах встановлені металопластикові вікна. В кімнатах прийому їжі є все необхідне кухонне приладдя.

У санітарному вузлі встановлені два унітази, розділені невеликою стінкою без дверцят, що не забезпечує належного рівня приватності. У санітарній кімнаті також є рукомийники, для нагрівання води встановлений бойлер.

За словами представників адміністрації, на сьогодні установі доволі складно залишити достатню кількість засуджених для господарського обслуговування. Це пов’язано зі змінами до кримінального кодексу, відповідно до яких засудженим вперше за нетяжкі злочини та злочини середньої тяжкості призначаються покарання, не пов’язані із позбавленням волі.

4. Кухня

Кухня установи повністю відремонтована. Встановлені нові варні плити. Овочевий цех також відремонтований, а м’ясний потребує ремонту.

Проєкт ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»
 Поділитися