MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

15 грудня – головне за день

15.12.2021   
ХПГ-інформ
Стан здоров’я полоненого Валерія Матюшенка, якого незаконно утримують у Макіївській виправній колонії №32, критичний; єдиного в Росії акредитованого українського журналіста Романа Цимбалюка звинувачують в екстремізмі; Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні щонайменше до 31 березня – найважливіше на сьогодні.

Валерій Матюшенко, фото: Офіс Омбудсмана

• Стан здоров’я полоненого Валерія Матюшенка, якого незаконно утримують у Макіївській виправній колонії №32, критичний, повідомляє Омбудсман Людмила Денісова. Чоловік має проблеми із щитовидною залозою. Крім того, він страждає від пахової грижі та нервових тиків. «Після перенесених тортур, його стан погіршився, інтервал між нервовими тиками становить лише декілька секунд, що призводить до морального та фізичного виснаження, – написала в своєму телеграм-каналі Уповноважена Верховної Ради України з прав людини. –  За отриманою інформацією, у Валерія Матюшенка стався напад: вузол, що утворився в паховій зоні внаслідок тяжких робіт впродовж 10 місяців у сумнозвісній в’язниці “Ізоляція”, виявився паховою грижею, що спричинило защемлення кишківника. Без оперативного втручання, защемлення може призвести до летального наслідку. В умовах виправної колонії вчасно надати потрібну меддопомогу неможливо».

• Українського журналіста Романа Цимбалюка в Росії звинувачують в екстремізмі, йдеться в повідомленні Громадського. Адвокат журналіста Микола Полозов розповів, що російські правоохоронні органи збираються відкрити проти Цимбалюка «декілька адміністративних справ» щодо розпалювання ненависті чи ворожнечі та приниження людської гідності. «Межа між "адміністративним" екстремізмом та "кримінальним" дуже тонка і багато в чому залежить від експертів, якість роботи яких у справах із політичним інтересом влади дуже передбачувана», –  цитують журналісти Полозова. Зазначається, що Роман Цимбалюк – зараз єдиний український журналіст, на постійній основі акредитований в РФ.

• Понад 25 мільйонів українців готові встановити застосунок «Дія», заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Facebook. Зараз аудиторія застосунку   – 11,8 млн користувачів. «Ми бачимо тенденцію до 50-70 тисяч нових унікальних щодня. Я думаю, що зі стартом програми виплати 1 000 грн єПідтримка розпочнеться чергове зростання кількості користувачів», – написав Федоров. Щодо можливості зламу «Дії», міністр зазначив, що в Україні кілька разів створювали фейкову копію застосунку “Дія”, але справжнім зламом назвати це не можна.

• Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні щонайменше до 31 березня 2022 року. Рішення ухвалили на засіданні 15 грудня, передає Громадське. «Саме завдяки вакцинації ми можемо зупинити пандемію. Водночас поки рівень вакцинації в Україні не досягне 70 %, ми маємо продовжувати дотримуватися всіх карантинних обмежень. Щоби максимально ефективно протидіяти пандемії й захистити здоров’я людей, уряд продовжує адаптивний карантин», – повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Кабміну. Він додав, що всі карантинні правила щодо доступу до публічних місць залишаються чинними: наявність COVID-сертифікату, носіння масок та дотримання дистанції.

 Поділитися