MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Погодитися на посмертне донорство відтепер можна в електронній формі

16.12.2021   
ХПГ-інформ

Верховна Рада сьогодні ухвалила Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині.

Фото: Dan Race, Shutterstock

«Завданням законопроекту є покращення та збільшення ефективності Закону України “Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині”. Зміни вносяться до вказаного Закону, до Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”», – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту. 

Як повідомяють у пресслужбі Верховної Ради, ухвалений документ, поміж іншого, має  врегулювати перехід на фінансування трансплантацій за програмою медичних гарантій з 1 січня 2024 року. 

Також депутати вилучили положення щодо можливості призначення особою свого повноважного представника для надання згоди на посмертне донорство після її смерті. 

Крім того, закон дозволяє використовувати сучасні засоби комунікації для надання згоди на донорство. 

«Кожна повнолітня дієздатна особа має право надати у письмовій (електронній) формі згоду або незгоду на вилучення анатомічних матеріалів з її тіла для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів після визначення її стану як незворотна смерть (смерть мозку або біологічна смерть) відповідно до закону (далі - згода або незгода на посмертне донорство), – йдеться в документі. – Згода або незгода особи на посмертне донорство, заява про відкликання наданої раніше такої згоди або незгоди подаються у письмовій (електронній) формі за підписом особи, яка висловлює своє волевиявлення, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Такі правочини не потребують нотаріального посвідчення чи засвідчення справжності підпису зазначеної особи нотаріусом. Відомості щодо наданої особою згоди або незгоди на посмертне донорство вносяться до Електронної системи охорони здоров’я».


З 1 січня 2021 року в Україні діє Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканин. 9 грудня Кабінет міністріві збільшив видатки на трансплантацію на 90 млн грн за рахунок зменшення видатків за бюджетною програмою «Лікування громадян України за кордоном».

 Поділитися