MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Полонена Олена Пєх потребує операції – Омбудсман

20.12.2021   
ХПГ-інформ

Жінку катували електрострумом, душили пакетом, вкручували в коліна шурупи, імітували розстріл і вимагали зізнання в «держзраді».

Фото: фейсбук-сторінка Людмили Денісової

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила про критичний стан здоров’я Олени Пєх, яку незаконно утримують у Сніжнянський виправній колонії №127 на тимчасово окупованій території Донецької області.

До війни Олена Пєх працювала у школі вчителькою, була старшим науковим співробітником Горлівського художнього музею. У серпні 2014 року жінка виїхала до Одеси, але тяжко захворіла її мама, довелося повертатися на тимчасово окуповані території.  

«Олену було затримано у серпні 2018 року у Горлівці. Три місяці її тримали на гауптвахті однієї з військових частин м. Донецька, де катували електрострумом, душили пакетом, вкручували в коліна шурупи, імітували розстріл і вимагали зізнання в “держзраді”», – пише Людмила Денісова.

У березні минулого року так званий «суд» засудив Олену Пєх до 13 років ув'язнення. Звинувачення – «державна зрада».

Омбудсман повідомляє, що катування призвели до артрозу колінних та кульшових суглобів з порушенням їхніх функцій 2-3 ступеня, варикозного розширення вен ніг, хронічного тромбофлебіту, який може призвести до трофічної виразки та гангрени. Жінка ходить з паличкою.  Крім того, у неї  епілепсія, гіпертонія, стенокардія. Значно погіршився зір. 

Олені потрібно в лікарню, де б їй зробили операцію та пролікували у невропатолога та судинного хірурга.

«Всі вищеназвані дії стосовно Олени є порушеннями не лише українського законодавства, але й норм міжнародного права, у тому числі Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції з захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року, – зазначає Денісова. – Звертаюся до керівництва МКЧХ в Україні терміново здійснити візит до Олени Пєх, сприяти її негайній госпіталізації та наданню кваліфікованої медичної допомоги. Прошу координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотту Реландер особисто втрутитись, сприяти наданню відповідної допомоги та порушити питання про її звільнення за станом здоров'я».


За інформацією Офісу Омбудсмана, зараз у в'язницях та СІЗО на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини незаконно утримують 30 жінок. П'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги через проблеми зі здоров'ям.

Ми повідомляли про учительку фізики Наталію Шило, яка пів року незаконно утримується у так званій ДНР за підозрою у «шпигунстві на користь України».

 Поділитися