MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Суд у справі МН17: прокуратура вимагає довічного ув’язнення для підсудних

22.12.2021   
ХПГ-інформ
Також прокуратура закликала суд призначити компенсації в розмірі від 30 до 40 тис. євро родичам жертв катастрофи.

Меморіального комплекс пам’яті жертв катастрофи МН17 у Нідерландах (архівне фото Укрінформ)

Прокуратура Нідерландів вимагає довічного ув’язнення для всіх чотирьох обвинувачених у справі про збиття пасажирського літака «Боїнг-777» рейсу МН17 «Малайзійських авіаліній» у небі над Донбасом улітку 2014 року, передає українська редакція Deutsche Welle.

Нагадаємо, обвинувачувані у спрві – громадяни Росії Ігор Гіркін («Стрєлков»), колишній міністр оборони «ДНР»; Сергій Дубинський («Хмурий»), колишній командир ГУР «ДНР»; Олег Пулатов («Гюрза»), колишній голова відділу ГРУ «ДНР» та громадянин України Леонід Харченко («Крот»), колишній командир підрозділу ГРУ «ДНР».

«Ми просимо, щоб обвинувачені Гіркін, Пулатов, Дубинський та Харченко були засуджені довічно за те, що вони відповідальні за збиття літака та за вбивство 298 людей», – зазначила прокурорка Манон Ріддербекс, оголошуючи обвинувальний вирок у вчорашньому судовому засіданні.

Раніше у судовому засіданні прокурор заявив, посилаючись на докази слідства, що «Боїнг» був збитий з контрольованої сепаратистами території з установки «Бук», доставленої з Росії, та яка належить російським військовим. Хто саме віддав наказ стріляти та безпосередньо здійснив це – поки не з’ясовано.

Як заявила сторона обвинувачення, підсудні, з усього видно, мали намір збити український військовий літак, а не пасажирський «Боїнг». Це, однак, не змінює суті звинувачень, зокрема в умисному вбивстві 298 людей, що були на борту «Боїнга». Обвинувачення підкреслює, що обвинувачувані не брали участі в міжнародному конфлікті як військовослужбовці та не дотримувалися законів ведення війни, тому до них не можна ставитися як до легітимних учасників воєнних дій (комбатантів).

Також прокуратура закликала суд призначити компенсації в розмірі від 30 до 40 тис. євро родичам жертв катастрофи, передає російська служба Deutsche Welle з посиланням на генпрокурора Нідерландів Біргіт ван Руссел.

«Чоловікові або дружині, офіційно зареєстрованому партнеру загиблого та близькому партнеру, який жив разом із загиблим, дітям, батькам, опікунам сума компенсації має складати 40 тисяч євро», – сказала генпрокурор 21 грудня під час виступу з обвинувальним висновком.

Другій категорії, до якої відносяться діти й батьки, що не проживали разом із загиблими, на думку обвинувачення, має бути сплачено по 35 тис. євро. До третьої категорії відносяться брати, сестри, бабусі, дідусі, онуки, дядьки й тітки, племінники й племінниці – вони мають отримати по 30 тис. євро.

На оголошення обвинувального висновку знадобилося три дні, після цього в засіданні було оголошено перерву до 7 березня 2022 року – слово буде надано адвокатам Пулатова, який єдиний співпрацює з судом. Обвинувачені на процес не з’явилися, тому суд відбувається заочно.

«Боїнг-777» рейсу МН17

Пасажирський літак «Боїнг-777» рейсу МН17 «Малайзійських авіаліній», що летів з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – 283 пасажири та 15 членів екіпажу.

Міжнародне розслідування, очолюване Нідерландами, дійшло висновку, що «Боїнг» був збитий ракетою з російського зенітно-ракетного комплексу «Бук», завезеного на українську територію для підтримки збройних формувань «ДНР/ЛНР».

Суд почався 9 березня 2020 року. Жоден з обвинувачених на процес не з’явився, тільки Пулатова у судових засіданнях офіційно представляють адвокати. Проте нідерландські закони передбачають можливість судити підозрюваних заочно.

10 липня 2020 року Нідерланди подали позов проти Росії до ЄСПЛ.

 Поділитися