MENU

РФ: Дмитро Муратов перерахував Нобелівську премію благодійним фондам

23.12.2021
ХПГ-інформ

Дмитро Муратов (фото: znak.com)

Лауреат Нобелівської премії миру головред російської «Нової газети» Дмитро Муратов перерахував премію організаціям, які допомагають дітям і дорослим із важкими захворюваннями, у тому числі зі СМА, а також організаціям, які підтримують журналістів. Про це повідомило видання ZNAK.

Загальна сума премії склала близько 40,2 млн рублів. Як сказав Муратов, «Нова газета» провела голосування серед «спільників» – тих, хто підтримує видання донатами (пожертвами), і «спільники» підтримали рішення щодо розподілу грошей.

По 5 млн рублів перераховано дитячому госпісу «Дім з маяком», фонду «Подаруй життя», фонду «Коло добра», який допомагає дітям зі СМА, фонду допомоги госпісам «Віра». Також 10 млн рублів перераховано до медичного фонду працівників ЗМІ, завдяки якому, зокрема, співробітникам різних видань допомагають боротися з такими важкими хворобами, як рак.

Частина коштів пішла на створення фільму про становище преси в Росії та на преміювання деяких співробітників «Нової газети».

«Залишилося трохи як заничка [для „Нової газети“] – мало що може трапитися», – сказав Муратов.

Нагадаємо, про намір передати премію на добрі справи Дмитро Муратов заявив у своїй нобелівській промові. «Ми цю премію передаємо на допомогу хворим людям та підтримку незалежної журналістики», – сказав він 10 грудня цього року в Осло.

«І ця премія – всій нашій журналістиці. Це премія моїм загиблим колегам з „Нової газети“ – Ігорю Домникову, Юрію Щекочихіну, Ганні Політковській, Анастасії Бабуровій, і Стасу Маркелову, Наталці Естеміровій. Ця премія і живим колегам, спільноті, яка виконує професійний обов’язок», – сказав тоді Муратов.

Фото: Надія Прусенкова / «Нова газета»

 Поділитися