MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Білорусь: Радіо Свобода визнана «екстремістським формуванням»

23.12.2021   
ХПГ-інформ
«Перелік організацій, формувань, індивідуальних підприємців, причетних до екстремістської діяльності, оновлено», – мовиться в повідомленні МВС Республіки Білорусь.

Білоруська служба Радіо Свобода

МВС Білорусі сьогодні, 23 грудня, визнало «групу громадян, які об’єдналися через інтернет-ресурси „Радіо Свобода“», «екстремістським формуванням». Про це повідомляє білоруська служба Радіо Свобода з посиланням на офіційний телеграм-канал міністерства.

«Перелік організацій, формувань, індивідуальних підприємців, причетних до екстремістської діяльності, оновлено», – мовиться в повідомленні МВС. Як пише Свобода, раніше екстремізм закидали й іншим недержавним ЗМІ, що висвітлювали фальсифікації під час президентських виборів 2020 року та масові протести після них.

Скриншот повідомлення МВС РБ

Нагадаємо, екстремістським визнали незалежний від влади Олександра Лукашенка телеканал «Белсат», а також агенцію БелаПАН.

3 грудня стало відомо, що суд Центрального району Мінська за матеріалами Головного управління з боротьби з організованою злочинністю і корупцією МВС РБ визнав інформаційну продукцію телеграм-каналу «Радіо Свобода – Білорусь», її аналоги в соцмережах та відеохостингу «YouTube» екстремістськими матеріалами.

«Радіо Свобода категорично відхиляє цей смішний ярлик. Ми прагнемо й надалі давати об’єктивні новини та інформацію білорусам, які тепер як ніколи мають потребу в незалежних ЗМІ. Режим Лукашенка як і раніше дає зрозуміти, що ігнорування ним правди та намагання обмежити доступ до незалежної інформації не мають меж», – сказав тоді президент RFE/RL Джеймі Флай.

Переслідування журналістів Радіо Свобода

Торік МЗС Білорусі позбавив акредитації усіх журналістів Радіо Свобода, а також десятки інших представників закордонних ЗМІ.

16 липня цьогоріч у Мінську силовики прийшли в офіс білоруської служби Радіо Свобода з обшуком. Як повідомляв тоді телеграм-каналу «Беларусь головного мозга», люди характерної зовнішності намагалися потрапити всередину та висаджували двері. Після цього вони вилучили техніку й затримали журналіста Свободи Олега Груздиловича. Також того дня затримали журналістів Олеся Дощинського та Інну Студзинську, які багато років працювали на Радіо Свобода. Усі троє отримали по 10 діб арешту. Нікому з них обвинувачень не висунули.

14 грудня 2021 року журналіста Свободи Ігоря Лосика засудили до 15 років колонії суворого режиму «за підготовку порушень громадського порядку» та «підготовку до участі в масових безладах».

Фрілансер Радіо Свобода Андрій Кузнєчик був затриманий наприкінці листопада, суд звинуватив його у дрібному хуліганстві та присудив 10 діб арешту, після якого Кузнєчику присудили ще один арешт, а сьогодні, 23 грудня, стало відомо, що журналісту висунули звинувачення за кримінальною статтею (за якою саме, невідомо).

Коротко про протести у Білорусі

9 серпня 2020 року, після закінчення голосування на президентських виборах, у Білорусі розпочалися масові протести – люди були незадоволені нечесною виборчою кампанією, повідомлялося про масові фальсифікації.

Офіційно було оголошено, що на виборах переміг Олександр Лукашенко, який керує державою 25 років. Жодні вибори президента (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року) не визнані вільними та справедливими на міжнародному рівні.

Тоді почалися безпрецедентні репресії влади РБ проти власного населення. Масові порушення прав людини і норм права відбувалися на всіх етапах контактування людей із представниками силових структур.

Також правозахисники заявляли про нечувані знущання білоруської влади з жінок, цілеспрямоване й навмисне створення негуманних умов утримання в місцях несвободи для покарання затриманих.

Здійснюється тиск на неурядові організації, незалежні ЗМІ, немало журналістів засуджені або перебувають під вартою.

27 серпня Верховний суд РБ ліквідував Білоруську асоціацію журналістів – організацію, засновану 1995 року, яка об’єднує працівників ЗМІ та займається, зокрема, захистом прав колег, підвищенням професійного рівня журналістів, здійснення моніторингу висвітлення теми вибрів білоруськими медіа.

 Поділитися