MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Верховний Суд ліквідував Міжнародний Меморіал

28.12.2021   
ХПГ-інформ
Прокурор заявив, що «Меморіал» «замість пам’яті про славне минуле примушує каятися за радянське минуле». Люди, що зібралися біля будівлі суду, реагували на суддівське рішення криками: «Ганьба!»

Сьогодні у Верховному Суді РФ завершився розгляд позову Генпрокуратури з вимогою ліквідувати Міжнародний Меморіал через «систематичне порушення закону про іноземних агентів», йдеться в повідомленні на сайті правозахисної організації. 

Міжнародний Меморіал

Як розповідає журналіст «Нової газети», під час дебатів прокурор Олексій Жафяров заявив, що  «Меморіал» «замість пам’яті про славне минуле примушує каятися за радянське минуле», а також «обіляє нацистських злочинців». Крім того, на думку російської прокуратури правозахисна організація «спекулює на темі політичних репресій, спотворює історичну пам’ять, в тому числі про Велику Вітчизняну війну, і створює брехливий образ СРСР як терористичної держави». За це, заявив Жафяров, «хтось платить».

Юрист Григорій Вайпан, який захищає «Меморіал» заявив, що ця справа – перша в Росії, де єдиною підставою є порушення законодавства про  «іноземних агентів», при цьому більша частина висловлених позивачем претензій не має відношення до заявлених у позові підстав.

Захист планує оскаржувати рішення суду. За інформацією Радіо Свобода голова правління «Меморіалу» Ян Рачинський заявив, що організація не може припинити роботу, адже в її складі є структури, які не мають статусу юридичної особи.

Міжнародне історико-просвітницьке, благодійне та правозахисне товариство «Меморіал» (скорочено – Міжнародний Меморіал) – некомерційна організація, що займається дослідженням політичних репресій у СРСР та сучасній Росії, сприяє моральній та юридичній реабілітації осіб, які зазнали політичних репресій.

На підтримку «Меморіалу» виступили організації в Росії та за її межами, громадські та політичні діячі, звичайні громадяни. Петицію «Руки геть від Меморіалу – зупинимо ліквідацію по суду ключових громадських організацій!» на сайті Сhange.org підписали наразі понад 138 тисяч осіб. 


Нагадаємо, у листопаді цього року Генпрокуратура Росії подала позов до Верховного суду про ліквідацію Міжнародного Меморіалу – за систематичні порушення законодавства про «іноземних агентів», а саме про немаркування матеріалів організації.

У жовтні 2016 року Мін'юст РФ заніс Міжнародний Меморіал до реєстру «некомерційних організацій, що виконують функцію іноземного агента».

Згідно з російським законодавством, «іноземним агентом» є некомерційна організація, яка отримує грошові кошти та інше майно від іноземних держав, громадян, організацій (в тому числі і міжнародних) і бере участь у політичній діяльності на території РФ в інтересах іноземних джерел.

 Поділитися