MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Ліквідація Міжнародного Меморіалу є образою пам’яті жертв ГУЛАГу – Amnesty International

28.12.2021   
ХПГ-інформ
Закриття Міжнародного Меморіалу є прямим замахом на такі права, як свобода слова та свобода об’єднань. Використання владою закону про «іноземних агентів» для розпуску організації є відвертою атакою на громадянське суспільство.

Напис «Іноземний агент» на офісі Міжнародного Меморіалу в Москві (архівне фото)

Реагуючи на новину про те, що Верховний суд Росії у вівторок, 28 грудня, ухвалив закрити історичне та просвітницьке товариство Міжнародний Меморіал у зв’язку із порушенням закону про «іноземних агентів», Марі Стразерс, директорка Amnesty International по Східній Європі та Центральній Азії, заявила:

«Міжнародний Меморіал – поважана правозахисна організація, що невпинно працювала над документуванням звірств і політичних репресій, скоєних під час правління Йосипа Сталіна та інших радянських лідерів. Закриваючи організацію, російська влада ображає пам’ять мільйонів жертв ГУЛАГу».

«Закриття Міжнародного Меморіалу є прямим замахом на такі права, як свобода слова та свобода об’єднань. Використання владою закону про „іноземних агентів“ для розпуску організації є відвертою атакою на громадянське суспільство, спрямованою на те, щоб стерти національну пам’ять про державні репресії. Рішення про закриття Міжнародного Меморіалу має бути негайно скасоване», – додала вона.

Міжнародний Меморіал, заснований 1989 року, є однією з найшанованіших організацій громадянського суспільства в Росії. Клопочучи про закриття організації, Генеральна прокуратура стверджувала, що Міжнародний Меморіал неодноразово порушував закон «про іноземних агентів», не маркуючи відповідним чином свої онлайн-матеріали та друковані публікації.

Одночасно із позовом до Верховного суду РФ про ліквідацію Міжнародного Меморіалу прокуратура Москви подала до Московського міського суду позов про ліквідацію Правозахисного центру «Меморіал», сестринської організації історичного товариства. Суд має ухвалити рішення за цим позовом найближчими днями.

 Поділитися