MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Про ліквідацію Міжнародного Меморіалу (заява організації)

28.12.2021   
ХПГ-інформ
Меморіал – це не організація, це навіть не суспільний рух. Меморіал – це потреба громадян Росії у правді про її трагічне минуле, про долі багатьох мільйонів людей. І «ліквідувати» цю потребу нікому не вдасться.

28 грудня 2021 року Верховний суд РФ ухвалив рішення про ліквідацію Міжнародного Меморіалу.

Формальний привід, заявлений у позові Генеральної прокуратури: відсутність на деяких матеріалах ярлика «іноземний агент». Під час слухання справи непереконливість цих претензій була продемонстрована цілком очевидно.

Але сьогодні в суді був нарешті названий не формальний привід, а справжня причина ліквідації Міжнародного Меморіалу: Генеральна прокуратура стверджує, що ми неправильно трактуємо радянську історію, «створюємо брехливий образ СРСР як терористичної держави», «обрушуємо критику на органи державної влади». А держава, на думку наших опонентів, поза критикою.

Рішення Верховного суду ще раз підтвердило, що історія політичного терору, який організовує і спрямовує державна влада, залишається для Росії не академічною темою, яка цікавить лише фахівців, а гострою проблемою сучасності. Наша країна потребує чесного та сумлінного осмислення радянського минулого; у цьому – запорука її майбутнього. Смішно вважати, що судова ліквідація Міжнародного Меморіалу зніме це питання з порядку денного. Пам’ять про трагедії минулого потрібна всьому російському суспільству. І не лише російському: пам’ять про державний терор об’єднує всі колишні радянські республіки.

Зрозуміло, ми опротестовуватимемо рішення Верховного суду РФ усіма доступними нам шляхами. І ми знайдемо законні засоби продовжувати нашу роботу. Меморіал – це не організація, це навіть не суспільний рух. Меморіал – це потреба громадян Росії у правді про її трагічне минуле, про долі багатьох мільйонів людей. І «ліквідувати» цю потребу нікому не вдасться.

Москва, 28 грудня 2021 року
Міжнародний Меморіал

 Поділитися