MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

28 грудня – головне за день

28.12.2021   
ХПГ-інформ
Петиція про скасування наказу Міноборони щодо військового обліку жінок набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів; Мінцифри тестує надсилання судових сповіщень через Дію; за рік в Україні провели 300 трансплантацій – найважливіше на сьогодні.

Фото: Bumble Dee, Shutterstock

• Петиція про скасування наказу Міністерства оборони України щодо розширення переліку спеціальностей жінок, які підлягають військовому обліку, на сайті президента набрала необхідні для розгляду понад 25 тисяч голосів (25 913) – тепер її має розглянути президент Зеленський, повідомляє Радіо Свобода. Як вказано на сайті голови держави, петиція під назвою «Знущання над жінками! Не повинні всі жінки, які мають спеціальність чи професію, бути військовозобов’язаними» була подана 23 грудня. На сьогодні реакції президента на петицію немає. Статус петиції на сайті голови держави – «очікує на розгляд». По закону, протягом трьох робочих днів після набрання потрібної кількості голосів Офіс президента повинен повідомити про початок розгляду, який має бути здійснений не пізніше ніж протягом 10 робочих днів після цього повідомлення.

• Міністерство цифрової трансформації почало тестування сповіщень про судові засідання у Дії. Про це розповів у своєму телеграм-каналі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров: «Тепер уже не буде випадків, коли суд надсилає вам судове сповіщення звичайною поштою, а ви про це вперше чуєте. Завдяки сповіщенням у Дії ви будете проінформовані вчасно. Бо у багатьох були ситуації, коли ви не знали, що в суді розглядають справу, де ви є учасником. Тепер все зміниться». Для того, щоб скористатися новою функцією, треба в налаштуваннях Дії увімкнути опцію «Дозволити сповіщення». 

• В Україні цього року було проведено 300 трансплантацій, це вдвічі більше, ніж у 2020 році і майже вчетверо більше – ніж у 2019-му, повідомляє Радіо Свобода із посиланням на міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка. «Наразі в Україні діють 26 центрів трансплантації, яким витрати за операції повністю покриваються за рахунок коштів Державного бюджету. За трансплантацію нирки в Україні лікарня отримує від держави 801 тис грн, печінки – 1,428 млн грн, серця – понад 2 млн грн, за трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора – понад 2,4 млн грн», – розповів Ляшко.

• Сьогодні Верховний Суд РФ ліквідував Міжнародний Меморіал. Російська генпрокуратура звинуватила правозахисну організацію у «систематичному порушенні закону про іноземних агентів». Під час дебатів прокурор Олексій Жафяров заявив, що «Меморіал» «замість пам’яті про славне минуле примушує каятися за радянське минуле», а також «обіляє нацистських злочинців». Крім того, на думку російської прокуратури правозахисна організація «спекулює на темі політичних репресій, спотворює історичну пам’ять, в тому числі про Велику Вітчизняну війну, і створює брехливий образ СРСР як терористичної держави». За це, заявив Жафяров, «хтось платить». Захист планує оскаржувати рішення суду.

 Поділитися