MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

РФ: Московський міськсуд ліквідував ПЦ «Меморіал»Про ліквідацію Міжнародного Меморіалу (заява організації)Ліквідація Міжнародного Меморіалу є образою пам’яті жертв ГУЛАГу – Amnesty InternationalРФ: Верховний Суд ліквідував Міжнародний МеморіалРуки геть від Меморіалу!РФ: Генпрокуратура подала позов про ліквідацію Міжнародного МеморіалуРФ: Нові законодавчі ініціативи – загроза неурядовим організаціям, свободі зібрань і не тількиРФ: Про ліквідацію Руху «За права людини». Заява Міжнародного МеморіялуРФ: У Пермському Меморіялі – слідчі діїРФ: Поліція переслідує волонтерів-меморіяльцівСписок Юрия ДмитриеваРФ: На Юрія Дмитрієва в СІЗО тиснули, вимагаючи написати явку з повинноюІсторику Дмитрієву призначили нову психіатричну експертизуІсторика Юрія Дмитрієва обвинуватили в сексуальному насильствіРФ: Юрія Дмитрієва визнано невинуватим за двома з трьох пунктів обвинуваченняУчастники Дней Памяти в Сандормохе требуют освободить Юрия Дмитриева

Атака на громадянське суспільство – Amnesty International про ліквідацію ПЦ «Меморіал»

29.12.2021   
ХПГ-інформ
Ліквідація владою цієї визначної правозахисної організації вписується в ширшу схему репресій, спрямовану на те, щоб поставити поза законом організації громадянського суспільства в Росії.

У відповідь на повідомлення про те, що Мосміськсуд ухвалив рішення ліквідувати відому російську неурядову організацію Правозахисний центр «Меморіал» нібито за порушення закону про «іноземних агентів» та «виправдання тероризму та екстремізму», Марі Стразерс, директорка Amnesty International по Східній Європі та Центральній Азії, заявила:

«Безсердне закриття російською владою Правозахисного центру «Меморіал», організації, яка протягом 30 років надавала допомогу тисячам людей як удома, так і за кордоном, є ще одним ударом по громадянському суспільству в Росії, яке багато років зазнає нещадних нападок з боку влади».

«Правозахисний центр „Меморіал“ було ліквідовано після звинувачень у тому, що організація не дотримувалась репресивного законодавства про «іноземних агентів» і що її законна правозахисна діяльність виправдовує „тероризм та екстремізм“. Ці фіктивні звинувачення є не більше ніж приводом для придушення інакодумства та блокування можливості людей об’єднуватися для захисту прав людини».

«Ліквідація владою цієї визначної правозахисної організації вписується в ширшу схему репресій, спрямовану на те, щоб поставити поза законом організації громадянського суспільства в Росії. Рішення про закриття Правозахисного центру „Меморіал“ має бути негайно скасоване», – додала вона.

Правозахисний центр «Меморіал», заснований 1991 року, є однією з найшанованіших правозахисних організацій Росії. Протягом місяця організація може оскаржити рішення суду.

 Поділитися