MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Атака на громадянське суспільство – Amnesty International про ліквідацію ПЦ «Меморіал»

29.12.2021   
ХПГ-інформ
Ліквідація владою цієї визначної правозахисної організації вписується в ширшу схему репресій, спрямовану на те, щоб поставити поза законом організації громадянського суспільства в Росії.

У відповідь на повідомлення про те, що Мосміськсуд ухвалив рішення ліквідувати відому російську неурядову організацію Правозахисний центр «Меморіал» нібито за порушення закону про «іноземних агентів» та «виправдання тероризму та екстремізму», Марі Стразерс, директорка Amnesty International по Східній Європі та Центральній Азії, заявила:

«Безсердне закриття російською владою Правозахисного центру «Меморіал», організації, яка протягом 30 років надавала допомогу тисячам людей як удома, так і за кордоном, є ще одним ударом по громадянському суспільству в Росії, яке багато років зазнає нещадних нападок з боку влади».

«Правозахисний центр „Меморіал“ було ліквідовано після звинувачень у тому, що організація не дотримувалась репресивного законодавства про «іноземних агентів» і що її законна правозахисна діяльність виправдовує „тероризм та екстремізм“. Ці фіктивні звинувачення є не більше ніж приводом для придушення інакодумства та блокування можливості людей об’єднуватися для захисту прав людини».

«Ліквідація владою цієї визначної правозахисної організації вписується в ширшу схему репресій, спрямовану на те, щоб поставити поза законом організації громадянського суспільства в Росії. Рішення про закриття Правозахисного центру „Меморіал“ має бути негайно скасоване», – додала вона.

Правозахисний центр «Меморіал», заснований 1991 року, є однією з найшанованіших правозахисних організацій Росії. Протягом місяця організація може оскаржити рішення суду.

 Поділитися