MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

29 грудня – головне за день

29.12.2021   
ХПГ-інформ
Україна долає позначку у 50 % дорослих, вакцинованих проти COVID-19; до суду скеровано обвинувальний акт щодо восьми чиновників окупаційної адміністрації Криму; Московський міський суд ліквідував ПЦ «Меморіал» – найважливіше на сьогодні.

Melinda Nagy, Shutterstock

• Україна долає позначку у 50 % дорослих, вакцинованих проти коронавірусної інфекції нового типу, заявив під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Радіо Свобода. «Вакцинація від коронавірусу була одним з головних завдань цього року… Усі наявні вакцини безпечні, перевірені, а головне вони захищають від тяжкого перебігу хвороби і в найближчий час щеплення будуть зроблені 50 % дорослих українців», – сказав голова уряду. Він додав, що наявної кількості вакцин достатньо для щеплення всіх охочих, а всього з початку року було поставлено понад 40 мільйонів доз вакцин різних виробників. За словами Шмигаля, Україна забезпечена вакцинами проти COVID-19 і на весь наступний рік.

• Слідчі СБУ скерували до суду обвинувальний акт щодо восьми чиновників окупаційної адміністрації Криму. «Так звані „голова республіки Крим“, „голова державної ради республіки Крим“, колишній так званий „прокурор республіки Крим“ та ще п’ять високопосадовців тимчасово окупованого півострова підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України, зокрема: ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади); ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України); ст. 111 (державна зрада); ст. 255 (створення злочинної організації)», – йдеться в повідомленні на сайті СБУ. За інформацією Громадського, йдеться про Сергія Аксьонова, Володимира Константинова, Наталію Поклонську, Сергія Абісова, Віктора Мельниченка, Рустама Темиргалієва, Петра Зиму.

• Московський міський суд ліквідував правозахисний центр «Меморіал» за позовом прокуратури через «систематичне» порушення закону про «іноземних агентів». На думку Міністерства юстиції РФ та московської прокуратури, центр не маркував свої публікації на сайті та в соцмережах як створені «іноземним агентом». Крім того, з позову відомства випливає, що прокуратура так само, як і у випадку з Міжнародним Меморіалом, ліквідованим Верховним судом напередодні, знайшла у публікаціях правозахисного центру «ознаки виправдання тероризму». ПЦ «Меморіал», заснований 1991 року, є однією з найшанованіших правозахисних організацій Росії. Протягом місяця організація може оскаржити рішення суду.

• Прикордонна служба Польщі повідомила, що з 18 серпня 2020 року в країну в’їхали 23 тисячі громадян Білорусі, передає Радіо Свобода. За даними відомства, 12 тисяч білорусів прибули до Польщі по гуманітарних візах, 7,6 тисяч громадян Білорусі – за програмою залучення іноземних фахівців Poland.Business.Harbour, ще 3,4 тисячі подали заявку на міжнародний захист. Це переважно представники опозиції та учасники протестів, які зазнають переслідувань на батьківщині, вказують у Прикордонній службі. За відомостями правозахисного центру «Весна», станом на 29 грудня у Білорусі визнані політв’язнями 961 особа. Більша частина цих людей потрапила під політично мотивоване кримінальне переслідування у зв’язку з подіями під час і після президентських виборів 2020 року.

 Поділитися