MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Омбудсман заявляє про критичний стан здоров’я Григорія Сінченка

30.12.2021   
ХПГ-інформ
Українця, заарештованого вже втретє на непідконтрольній урядові України території, бойовики «ДНР» тримають у підвалі СІЗО в Донецьку. Григорій зазнав жорстоких тортур.

Григорій Сінченко (фото з фейсбуку Людмили Денісової)

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляє про критичний стан здоров’я українця Григорія Сінченка, якого бойовики «ДНР» тримають у підвалі СІЗО в Донецьку.

Нагадаємо, Сінченко заарештований уже втретє. Вперше українець був затриманий 2 грудня 2016 року за звинуваченням у роботі на користь України.

У грудні 2017 року Григорій був переданий на контрольовану українським урядом територію під час обміну полоненими.

У полоні Григорія Сінченка жорстоко катували. За словами матері в’язня Тетяни Гулевської, його підвішували до стелі за викручені руки, душили, застосовували електричний струм. Під час побиття розірвалася легеня.

Після звільнення Григорій вирішив повернутися на окуповану територію, щоб помститися катам. Як пише Омбудсман, «в жовтні 2019 року він влаштував акцію проти тортур – підірвав станцію стільникового оператора „Фенікс“. Відео виклав у YouTube, підписавши: „Це зроблено з метою привернути увагу до нелюдських тортур у підвалах МДБ. Народ Донбасу має вийти на акцію протесту проти тортур чи фашистська республіка залишиться без зв’язку“».

Тоді відразу ж так звані спецслужби «ДНР» заарештували Григорія вдруге. Про його долю нічого не було відомо.

У травні 2020 року Сінченко утік з полону. Поліція самопроголошеної республіки оголосила Сінченка в розшук «за скоєння тяжкого злочину». Наприкінці червня його знову заарештували.

У 2020 році Григорій вчинив спробу самогубства. «Перебуваючи у повному відчаї, Григорій власною кров’ю написав на стінах камери СІЗО № 5 ім’я ката – Стас Кошовий», – написала Денісова.

«Такі дії стосовно Григорія Сінченка є порушеннями не лише українського законодавства, але й норм міжнародного права, в тому числі Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції із захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року», – написала Денісова.

Вона звернулася до координаторки від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотти Реландер та керівництва МКЧХ в Україні із проханням сприяти наданню медичної допомоги та звільненню Григорія Сінченка.

 Поділитися