MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Правоохоронці не реагували на погрози вбивством – у Токмаку звільнено начальника відділення поліції

30.12.2021   
ХПГ-інформ

Чоловік душив дівчину і погрожував вбити. Вона звернулася до поліції із заявою, але правоохоронці так і не внесли відомості про подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань. У соціальних мережах ситуація набула розголосу. 

Фото: fotoliza, Shutterstock

«За неналежну організацію роботи та відсутність контролю за діями підлеглих начальника відділення поліції № 3 Пологівського районного відділу поліції увільнено від виконання обов’язків за займаною посадою. Працівники Управління головної інспекції проводять службове розслідування. Його результати будуть передані до ДБР у разі підтвердження», – йдеться в повідомленні на сайті Національної поліції.

Перевірка показала, що відомості про подію не були вчасно внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 129 Кримінального кодексу України (Погроза вбивством).

«Керівником ГУНП в Запорізькій області було призначено невідкладне службове розслідування щодо неналежного реагування працівників підрозділу поліції на заяву громадянки. Його проводять працівники Управління головної інспекції Результати будуть передані до ДБР у разі підтвердження», – повідомляють у поліції.


Проблема відсутності реакції правоохоронних органів на звернення потерпілих є системною. У жовтні ми публікували історію про харків’янку, яка неодноразово зверталася до поліції через погрози сусіда, але правоохоронці не реєстрували її заяви, аж поки нападник не побив її до струсу мозку.

За результатами «Національного моніторингу незаконного насильства в поліції в Україні в 2020 році», 56,2% респондентів оцінили поліцію як неефективну.

 Поділитися