MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

4 січня – головне за день

04.01.2022   
ХПГ-інформ
З 1 січня в школах мають годувати по-новому; суд у Чернівцях заочно засудив артилеристку «ДНР»; в Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років – найважливіше на сьогодні.

Фото: Orest lyzhechka, Shutterstock

• З 1 січня 2022 року в школах годуватимуть по-новому, заявляють у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів. В оновленому меню, що складається з 160 страв, буде обмежено кількість солі та цукру, жирів рослинного й тваринного походження, субпродуктів. А ось молока, кисломолочних продуктів, м’яса, риби, свіжих овочів і фруктів має стати більше. Близько 75% продуктів у шкільному раціоні мають бути рослинного походження. йдеться про овочі, салати, злакові, фрукти та ягоди. При цьому картоплю дітлахам готуватимуть як окрему страву не частіше, ніж тричі. Сіль пропонують використовувати лише йодовану. Вода має бути доступна завжди під час їжі, сок – в обмеженій кількості і без підсолоджувачів. Відтепер у шкільних буфетах заборонено продавати «солодкі хлібобулочні вироби, продукти з високим вмістом цукру чи солі, консервантів, барвників та ароматизаторів; газовані напої, зокрема й солодкі, м’ясні та рибні продукти промислового та кулінарного виробництва, непастеризовані соки та молочні продукти, каву і гриби».

• Шевченківський районний суд міста Чернівці заочно засудив до 12 років позбавлення волі учасницю терористичної організації «ДНР», повідомляє пресслужба СБУ. Йдеться про жительку Донецька з позивним «Корса». Колишня співробітниця органів МВС у 2014 році приєдналася до незаконного збройного формування «3-я окрема мотострілецька бригада "Беркут"», створеного на основі так званої «групи Безлера». За даними слідства «вона безпосередньо керувала обстрілами позицій військовослужбовців Збройних Сил України та добровольчих військових формувань реактивними системами залпового вогню БМ-21 «ГРАД» поблизу населених пунктів Іловайськ, Дебальцеве, Вуглегірськ, Маринівка, Авдіївка Донецької області, що призвело до масової загибелі людей».

• Google видалив рекламу з допитами білоруських політв’язнів у КДБ, повідомляє Радіо Свобода. З вимогою про це до компанії звернулася лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська, зазначивши, що «примусові свідчення та визнання відповідно до Конвенції ООН проти катувань кваліфікуються як катування». Йдеться про понад 40 рекламних оголошень, в яких показані допити затриманих КДБ опозиціонерів. Віцепрезидент компанії Каран Бхатіа відповів Тихановській, що «всі вказані рекламні оголошення були видалені, а облікові записи, які їх публікували, надалі не зможуть розміщувати подібний контент». Крім того, він запропонував провести застріч представників Google та офісу Тихановської, щоб подібні ситуації не повторилися у майбутньому.

• В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60, йдеться у повідомленні МОЗ. Її можна отримати через півроку після другого щеплення. Вакцинувати планують м-РНК-вакцинами – Moderna або Comirnaty/Pfizer. У Міністерстві здоров’я України зокрема наводять такі схеми введення бустерних доз: 

- перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Moderna або Pfizer;

- перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio) + бустер Moderna або Pfizer;

- перші дві дози CoronaVac + бустер Pfizer;

- перші дві дози за змішаною схемою + бустер Moderna або Pfizer.

Якщо м-РНК-вакцин не вистачатиме, бустерну дозу можна буде зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

• Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова розповіла про тяжкий стан здоров’я Наталії Стаценко, яку незаконно затримали бойовики у 2019 році.  Жінку звинуватили у «шпигунстві» через те, що переписувалася у соцмережах із журналістом Станіславом Асєєвим. До затримання Наталя працювала лікарем у Макіївці. Після арешту її на три місяці запроторили до сумнозвісної «Ізоляції». Зараз вона перебуває у СІЗО №5 Донецька. У жінки серйозні проблеми з хребтом, вона потребує негайної операції.

 Поділитися