MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

5 січня – головне за день

05.01.2022   
ХПГ-інформ
Стипендію імені Вацлава Гавела отримала журналістка-розслідувачка Катерина Лихогляд; влада Казахстану пообіцяла діяти жорстко щодо протестуючих; президент підписав закон про трансплантацію – найважливіше на сьогодні.

Катерина Лихогляд, фото: Радіо Свобода

• Стипендію імені Вацлава Гавела від Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода отримала журналістка-розслідувачка Катерина Лихогляд, повідомляє Радіо Свобода. Вона працювала в агенції «Слідство.інфо» та в Національній суспільній телерадіокомпанії України. «Здебільшого працюю у форматі документальних фільмів, де є можливість показати масштаб хвороби системи. Є авторкою і співаторкою восьми стрічок-розслідувань, серед яких фільми про політичну корупцію у парламенті і в судах, фільми про тюремні заклади, про місця несвободи, у яких утримують вразливі верстви людей, а також – розслідування загибелі відомої української активістки», – розповіла Катерина Лихогляд.

• Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв замінить Нурсултана Назарбаєва у Раді безпеки країни, повідомляє Суспільне. Раніше планувалося, що Назарбаєв обійматиме посаду довічно. Токаєв попередив, що діятиме жорстко щодо протестуючих, назвавши їх «елементами, які хуліганять». «Як глава держави і відсьогодні глава Ради безпеки маю намір діяти максимально жорстко. Це питання безпеки наших громадян, які звертаються з численними проханнями до мене захистити їхнє життя і життя їхніх сімей»,  – цитує Суспільне Токаєва. Підвищення цін на скраплений газ призвело до того, що 2 січня люди вийшли на вулиці. Протести почалися на заході країни, у місті Жанаозен, але за три дні охопили всю країну. Режим надзвичайного стану до 19 січня введено у столиці Казахстану Нур-Султані, в Алмати, Алматинській та Мангістауській областях. Повідомляють, що в країні не працює мобільний інтернет, припиняють мовлення телеканали. 

Фото: Радіо Свобода

• Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині». Згідно з документом держава оплачує всі трансплантації. «Тарифи повністю покривають витрати лікарень на проведення таких операцій, – йдеться в повідомленні на сайті Президента україни. – Крім того, документом передбачається, що підбір пари донор-реципієнт здійснюватиме Єдина державна система трансплантації, яка є цілковито незалежною від людського впливу й самостійно проводить такий підбір за визначеними критеріями. Також розв'язується питання можливості надання прижиттєвої згоди або незгоди на донорство через електронні ресурси».

 Поділитися