MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Полтавщині побили журналіста – він у лікарні

06.01.2022   
ХПГ-інформ

Закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку – попередній діагноз побитого журналіста «Кременчуцьких новин» Антона Воробйова. Напад стався вчора на території районної лікарні, де Воробйов висвітлював конфліктну ситуацію.

Антон Воробйов, скріншот із відеозвернення на фейсбук-сторінці журналіста

«Тітушки напали на нашого журналіста. Кремезні чоловіки спортивної статури побили нашого Антона Воробйова, у той час, коли журналіст виконував свої професійні обов’язки – висвітлював те свавілля, що сьогодні відбувалося на території Кременчуцької центральної районної лікарні, – йдеться в повідомленні на фейсбук сторінці  ЗМІ. – Через побиття нашому колезі стало погано. Лікарі “швидкої допомоги”, яких викликали на місце подій, одразу ж прийняли рішення про негайну госпіталізацію постраждалого».

Як повідомляє Інститут масової інформації із посиланням на  редакторку «Кременчуцьких новин» Ірину Серьогову, «журналіст робив репортаж про лікарню, бо там виникла конфліктна ситуація через приміщення медичного закладу».

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом побиття журналіста. 

Омбудсман Людмила Денісова звернулася до керівництва Національної поліції України з «вимогою рішучих оперативних дій у розслідуванні факту побиття та перешкоджання професійній діяльності журналіста Антона Воробйова». 


Минулого року в ІМІ зафіксували 197 порушень свободи слова в Україні. За підсумками моніторингового дослідження Інституту масової інформації «Барометр свободи слова» 145 випадків стосувалися фізичної агресії проти журналістів. 

Нагадаємо, минулого року Верховна Рада посилила відповідальність за злочини проти журналістів. Тепер умисне перешкоджання професійній діяльності співробітника ЗМІ «коштуватиме» порушнику від 8 500 до 17 000 грн. А за вплив на журналіста з метою перешкоджання професійній діяльності можна отримати штраф від 17 000 до 34 000 грн і навіть обмеження волі на строк до чотирьох років.

У лютому 2021 року на Полтавщині побили головного редактора пирятинської газети «Свіжий апельсин» Вадима Кирпиченка. 

 Поділитися