MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Грав українські пісні – полонений бойовиків Богдан Максименко потребує лікування

10.01.2022   
ХПГ-інформ
За місяць до затримання Богдан Максименко написав у Фейсбуці: «Є речі, заради яких можна витерпіти все, адже є ми - українці і є наша велика Родина - вся наша Україна».

Богдан Максименко, фото з фейсбук-сторінки

Хлопця з вадою серця люди в формі забрали з дому 10 квітня 2020 року. Богдана Максименка незаконно утримують у Західній виправній колонії № 97 на тимчасового окупованій території Донецької області, повідомляє Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. Рідні понад два місяці не знали, де його шукати. 

«Згодом з’ясувалося, що Богдан перебуває у Макіївці, у СІЗО так званого “міністерства держбезпеки ДНР”, яке розташоване на території колонії №97, – розповідає Омбудсман. – Усі дні хлопець перебував без життєво необхідних ліків, при тому що має інвалідність II групи через вроджену ваду серця: критичний клапанний та підклапанний стеноз легеневої артерії, гіпертрофія і дилатація правого шлуночка, дилатація правого передсердя, недостатність трикуспідального клапана. У виправній установі кваліфікована медична допомога йому не надається». 

«Богдан народився і виріс у Донецьку, він великий шанувальник і патріот не тільки України, але і свого міста. З дитинства захоплювався футбольним клубом “Шахтар”, він гарячий вболівальник. Коли вони вперше виїжджали після подій 2014 року, він відвідав матч із участю “Шахтаря”, для нього це була видатна і важлива подія, – цитує Радіо Свобода хрещену Богдана Максименка. – На жаль, у 2014 році його родина не мала змоги виїхати на підконтрольну Києву територію, бо далеко не всі, хто хоче, має можливість. Але через свій характер – бо він у нас такий гарячий і впертий хлопець – він не приховував свою проукраїнську позицію. Врешті він обрав для себе формат періодичних дописів у фейсбуці та ВКонтактє».

За місяць до затримання Богдан Максименко написав у Фейсбуці: «Є речі, заради яких можна витерпіти все, адже є ми - українці і є наша велика Родина - вся наша Україна». Богдан грав на гітарі, виконував українські пісні та поширював їх в інтернеті. 

Останній допис на фейсбук-сторінці Богдана Максименка

Тепер бойовики обвинувачують хлопця одразу за кількома статтями, зокрема у «закликах до екстремістської діяльності». Богдан потребує лікування.

«Такі дії стосовно громадянина України Богдана Максименка є порушеннями не лише українського законодавства, але й норм міжнародного права, в тому числі Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції із захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року», – заявила Денісова. 

Омбудсман звернулася до керівництва МКЧХ в Україні із закликом терміново здійснити візит до Богдана Максименка та  сприяти його негайній госпіталізації. Крім того, вона попросила координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотту Реландер особисто втрутитись в цю ситуацію особисто. 

 Поділитися