MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Мати й син у полоні бойовиків

11.01.2022   
ХПГ-інформ

Окупанти звинуватили Владислава Зайцева у спробі «підриву залізничного мосту». А його матір арештували за «приховування злочину, скоєного сином». Родина за ґратами вже три роки.

Фото з телеграм-каналу Людмили Денісової

Про долю родили Зайцевих розповіла Омбудсман Людмила Денісова

26 лютого 2019 року вісімнадцятирічного мешканця селища Верхньоторецьке Владислава Зайцева схопили «співробітники МГБ ДНР». Його звинуватили у спробі «підриву залізничного мосту». Щоб врятувати сина, Олена поїхала  до так званого «МГБ ДНР». Після дня допитів жінку заарештували за «приховування злочину, скоєного сином».

«У сумнозвісній катівні “Ізоляція”, де Олена Зайцева провела два місяці, погрожуючи фізичною розправою над сином, її змусили підписати "зізнання у диверсійній діяльності". Там у Олени внаслідок катувань відкрилася внутрішня кровотеча», – розповідає Денісова. 

Зараз Олену та Владислава Зайцевих тримають у донецькому СІЗО. Обоє потребують медичної допомоги.

«У Олени кровотечі не припинилися і стан її здоров’я погіршується з кожним днем. Симптоми хвороби вказують на онкологію, що потребує термінового хірургічного втручання. Але в умовах слідчого ізолятора здійснити це неможливо, адже туди заборонено передавати навіть ліки, – зазначає Уповноважена Верховної Ради України з прав людини. – Владислав, який переніс контузію та зазнав опіків голови від пожежі внаслідок обстрілів, страждає на постійні головні болі. Належна медична допомога йому також не надається».

Омбудсман звернулася до координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотти Реландер та керівництва МКЧХ в Україні із закликом допомогти з лікуванням і звільненням родини Зайцевих.


За інформацією Офісу Омбудсмана, зараз у в'язницях та СІЗО на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини незаконно утримують 30 жінок. П'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги через проблеми зі здоров'ям.

 Поділитися