MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

«Я подумав, що місто захопили ДНР-івці, і я вже десь на підвалі» – у Торецьку правоохоронці катували представника ЛҐБТ-спільноти Катували наркозалежних – у Харкові затримали дев’ятьох правоохоронцівЗавіз до лісу та побив до смерті – поліцейського судитимуть за перевищення повноваженьЧоловік звернувся до поліції через крадіжку, а його побилиПобили, бо був без паспорту – правоохоронців підозрюють у насильствіЧеркаських поліцейських підозрюють у катуванняхНаціональний моніторинг незаконного насильства в поліції в Україні в 2020 році. РезюмеОцінка діяльності Національної поліції України за допомогою опитування громадської думки (ДОПОВНЕНО)Оцінка діяльності Національної поліції України за допомогою опитування громадської думки (резюме національного звіту)Моніторинг незаконного насильства в поліції України (2004–2017 рр.)

ДБР: у трьох регіонах поліцейських підозрюють у знущанні над затриманими

11.01.2022   
ХПГ-інформ
У Вінницькій області правоохоронці побили підлітка до втрати свідомості. У Рівненській – «виховували» нетверезого чоловіка головою об асфальт. А на Чернігівщині – довели людину до інвалідності.

У Вінницькій області правоохоронці побили підлітка до втрати свідомості. У Рівненській – «виховували» нетверезого чоловіка головою об асфальт. А на Чернігівщині – довели людину до інвалідності. Про це йдеться в повідомленні на сайті ДБР.

Фото з сайту ДБР

У Вінницькій області про підозру повідомлено слідчому Гайсинського райуправління поліції, що незаконно затримав та побив неповнолітнього хлопця.

«У липні 2021 року поліцейський приїхав до села Ольгопіль для проведення обшуку в межах кримінального провадження щодо незаконної рубки лісу. Місцеві мешканці не побачили відповідної ухвали слідчого судді та вирішили не допускати поліцейського до свого помешкання, – розповідають у Державному бюро розслідувань. – Неповнолітній родич сім’ї знімав усі слідчі дії на телефон. Пізніше це кваліфікували, як “погрозу працівнику правоохоронного органу” та затримали хлопця».

Про вік підлітка у поліції знали, запевняють у ДБР, а затримання неповнолітніх можливе лише за вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину. Але правоохоронці не стали на це зважати: «Слідчий надягнув на юнака кайданки та зі спільниками поставив хлопця на коліна, та бив його до втрати свідомості».

Потім побитого підлітка відвезли до відділення поліції і тримали там 17 годин. Звільнили лише за рішенням прокурора. 


У Рівненській області у побитті затриманого підозрюють інспектора взводу Управління патрульної поліції. За інформацією слідства, 8 травня минулого року на вокзалі патрульні затримали чоловіка напідпитку: він нібито порушував громадський порядок. Чоловік їхати на освідування із правоохоронцями не схотів, натомість почав лаятися. 

«Тоді інспектор взводу кілька разів вдарив його ногою, повалив на землю та притис коліном до землі, надавивши поблизу шиї, – йдеться в повідомленні на сайті ДБР,   –  Патрульний бив чоловіка головою об асфальт та долонями по обличчю. Після чого він відвіз затриманого до залізничних колій, де зняв кайданки та залишив без надання медичної допомоги. У результаті побоїв затриманий отримав тілесні ушкоджень середньої тяжкості».

За рішенням суду правоохоронця відсторонено від посади.


Інспектора патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції підозрюють в тому, що він так сильно побив затриманого, що той отримав інвалідність. Слідчі Теруправління ДБР Києва завершили досудове розслідування стосовно правоохоронця.

У січні 2020 року патрульні помітили чоловіка, що їхав на скутері без реєстраційного номера, і стали його доганяти. 

«Коли водій скутера зменшив швидкість, один з правоохоронців без попередження та вимоги зупинитися підбіг до нього та вдарив кулаком у плече, – розповідають у ДБР. – Злякавшись чоловік намагався залишити місце пригоди, але поліцейський заскочив на скутер і вже під час руху продовжував бити та душити чоловіка. Після того як громадянин впав та втратив свідомість правоохоронець продовжив його бити. Свідками цього стали кілька перехожих».

В результаті чоловік отримав відкриту черепно-мозкову травму, а згодом –  інвалідність.  

Слідство встановило, що правоохоронці намагалися «зам'яти» справу: обіцяли побитому постраждалому оплатити лікування за умови, що той не подаватиме заяву, але так і не зробили цього. Потім поліцейські змінили тактику: наполягали, буцімто чоловіка з травмами вони знайшли на узбіччі. 

«Всі фігуранти кримінальних проваджень підозрюються у перевищенні службових повноважень, що супроводжувались насильством та погрозою застосування насильства, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, а у слідчий Гайсинського райуправління – у завідомо незаконному затриманні (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 371 КК України)», – повідомляють у ДБР. Якщо провину правоохоронців буде доведено, їм загрожує покарання у вигляді 8 років позбавлення волі.


За результатами «Національного моніторингу незаконного насильства в поліції в Україні в 2020 році», значна частина суспільства (59,7 %) вважає, що потенційний ризик стати жертвою тортур або жорстокого поводження в поліції зберігається практично для будь-якої людини на території України, незалежно від її минулого й особистих характеристик.

Чинниками, які найбільшою мірою сприяють поширеності практики протизаконного насильства в діяльності поліції України, на думку опитаних, є:

1) безкарність співробітників поліції, які використовують незаконні методи в роботі;

2) поганий добір кадрів;

3) невисокий професійний і культурний рівень співробітників поліції.

 Поділитися