MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сьогодні – День українського політв'язня

12.01.2022   
ХПГ-інформ
На фото – Різдвяний Вертеп 1972 року у домі Садовських у Львові. За кілька днів після нього, 12 січня, багатьох із цих людей арештували.

50 років тому, 12 січня 1972 року, КДБ розпочав операцію «Блок»: було заарештовано видатних представників української інтелігенції та дисидентського руху: Василя Стуса, В’ячеслава Чорновола, Івана Світличного, Євгена Сверстюка, Леоніда Плюща, Данила Шумука, Олеся Сергієнка, Стефанію Шабатуру, Миколу Плахотнюка, Ірину Стасів-Калинець тощо. Всього протягом 1972 року по всій Україні ув'язнили близько ста осіб. А за два наступні роки ця цифра подвоїлася.

На жаль, і сьогодні українці опиняються за ґратами через свої переконання. За інформацією Офісу Омбудсмана, зараз у Росії в ув’язненні перебуває 121 громадянин України, у тому числі 2 жінки (15 – в тимчасово окупованому Криму, 106 – на території Російської Федерації) 76 осіб вже засуджено на тривалі терміни, решта – 45 осіб перебувають під судом і слідством. 

На фото з сайту Центру міської історії Центрально-Східної Європи – Різдвяний Вертеп 1972 року у домі Садовських у Львові. За кілька днів після нього почався «генеральний погром» українського шістдесятництва. Стоять: Любомира Попадюк, Василь Стус, Олена Антонів, Ірина Калинець, Марія й Ганна Садовські, Михайло Горинь; сидять: Стефанія Шабатура, Мар’ян Гатало, Олександр Кузьменко.

 Поділитися