MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

12 січня – головне за день

12.01.2022   
ХПГ-інформ
Сьогодні вибухівку шукали на 600 об’єктах по всій країні; фактчекінгові організації визнали відеохостинг YouTube одним з основних каналів дезінформації в інтернеті; кабмін регулюватиме ціни на деякі продукти – коротко про важливе.

Фото: Indiagramin, Shutterstock

• Сьогодні по всій країні вибухівку шукали на 600 об’єктах – через дев’ять повідомлень про мінування. Про це в коментарі Суспільному розповіла пресофіцерка Національної поліції Мар’яна Рева. Більшість попереджень надійшли на електронну пошту. Всього у цьому році провоохоронці вже отримали 155 повідомлень про мінування. Знайти вдалося 10 «псевдомінерів». Раніше Голова Нацполіції Ігор Клименко заявляв, що частина таких повідомлень надходить із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

• Сьогодні – День українського політв'язня. 50 років тому, 12 січня 1972 року, КДБ розпочав операцію «Блок»: було заарештовано видатних представників української інтелігенції та дисидентського руху: Василя Стуса, В’ячеслава Чорновола, Івана Світличного, Євгена Сверстюка, Леоніда Плюща, Данила Шумука, Олеся Сергієнка, Стефанію Шабатуру, Миколу Плахотнюка, Ірину Стасів-Калинець тощо. Всього протягом 1972 року по всій Україні ув'язнили близько ста осіб. А за два наступні роки ця цифра подвоїлася. На жаль, і сьогодні українці опиняються за ґратами через свої переконання. За інформацією Офісу Омбудсмана, зараз у Росії в ув’язненні перебуває 121 громадянин України, у тому числі 2 жінки (15 – в тимчасово окупованому Криму, 106 – на території Російської Федерації) 76 осіб вже засуджено на тривалі терміни, решта – 45 осіб перебувають під судом і слідством. 

• Фактчекінгові організації визнали відеохостинг YouTube одним з основних каналів дезінформації в інтернеті у всьому світі, повідомляє ІМІ. Компанія YouTube не вживає достатньо заходів, щоб уникнути фейків. 80 організацій, що займаються перевіркою інформації звернулися до керівництва відеохостингу із відкритим листом. «YouTubeдозволяє несумлінним творцям контенту використовувати свою платформу для маніпуляцій, а також для організації та збору коштів. Поточні заходи боротьби недостатні», – йдеться у ньому. 

• Кабмін запровадив державне регулювання цін на низку продуктів, інформує Громадське. «За даними Держстату, у 2021 році зросла середня споживча ціна на: гречану крупу,  борошно, цукор, макаронні вироби українського виробництва, пастеризоване молоко 2,5% жирності (у плівці), олію соняшникову, курячі яйця категорії, вершкове масло 72,5% жирності, птицю (тушку курячу). Тож на ці продукти виробникам заборонили до завершення карантину встановлювати торговельну надбавку у понад 10%», – йдеться в повідомленні.

 Поділитися