До 50 річчя початку "генерального погрому" шістдесятництва
12 січня виповнюється 50 років від початку найбільшої репресивної акції проти українських дисидентів, коли одночасно було заарештовано більшість відомих представників національно-демократичного руху і розпочався так званий «генеральний погром» українського шістдесятництва.
До цих сумних роковин Харківська правозахисна група (ХПГ) підготувала декілька публікацій.
В статті «Генеральний погром»: як це було ми публікуємо короткий опис тих подій і фотографії заарештованих з архіву ХПГ.
В інтерв’ю До 90-річчя Михайлини Коцюбинської, взятому ще у 1998 році, пані Михайлина, окрім іншого, розповідає про те, як КГБ намагався домогтися покаянного листа у Зіновії Франко і у неї, і як вона цей план поламала. В статті Слідчий Кольчик розповідається про те, як старший слідчий КГБ майор Михайло Кольчик домагався здійснення цього плану від Михайлини Хомівни та про інші справи його жертв.
В публікаціях Реакція Віктора Некрасова на покаяння Івана Дзюби та Реакція Івана Світличного на покаяння Івана Дзюби: лист 1974 року з Пермського табору ми наводимо з нашими коментарями цілком таємні в ту пору документи операції «Блок» з Галузевого державного архіву СБУ про реакцію шістдесятників на покаянну заяву Івана Дзюби в «Літературній Україні» 9 листопада 1973 року, зокрема, «свідчення для нащадків» Віктора Платоновича Некрасова та лист Івана Олексійовича Світличного. Ці архівні документи друкуються вперше.
Біографії всіх заарештованих під час "генерального погрому" шістдесятників та інтерв’ю з більшістю з них дивіться на сайті museum.khpg.org.