MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

До 50 річчя початку "генерального погрому" шістдесятництва

13.01.2022   
Євген Захаров
12 січня виповнюється 50 років від початку найбільшої репресивної акції проти українських дисидентів, коли одночасно було заарештовано більшість відомих представників національно-демократичного руху і розпочався так званий «генеральний погром» українського шістдесятництва. Подаємо огляд підготовлених нами до цих сумних роковин публікацій.

Іван Гель, Василь Стус та Іван Світличний

12 січня виповнюється 50 років від початку найбільшої репресивної акції проти українських дисидентів, коли одночасно було заарештовано більшість відомих представників національно-демократичного руху і розпочався так званий «генеральний погром» українського шістдесятництва.

До цих сумних роковин Харківська правозахисна група (ХПГ) підготувала декілька публікацій.

В статті «Генеральний погром»: як це було ми публікуємо короткий опис тих подій і фотографії заарештованих з архіву ХПГ.

В інтерв’ю До 90-річчя Михайлини Коцюбинської, взятому ще у 1998 році, пані Михайлина, окрім іншого, розповідає про те, як КГБ намагався домогтися покаянного листа у Зіновії Франко і у неї, і як вона цей план поламала. В статті Слідчий Кольчик розповідається про те, як старший слідчий КГБ майор Михайло Кольчик домагався здійснення цього плану від Михайлини Хомівни та про інші справи його жертв.

В публікаціях Реакція Віктора Некрасова на покаяння Івана Дзюби та Реакція Івана Світличного на покаяння Івана Дзюби: лист 1974 року з Пермського табору ми наводимо з нашими коментарями цілком таємні в ту пору документи операції «Блок» з Галузевого державного архіву СБУ про реакцію шістдесятників на покаянну заяву Івана Дзюби в «Літературній Україні» 9 листопада 1973 року, зокрема, «свідчення для нащадків» Віктора Платоновича Некрасова та лист Івана Олексійовича Світличного. Ці архівні документи друкуються вперше.

Біографії всіх заарештованих під час "генерального погрому" шістдесятників та інтерв’ю з більшістю з них дивіться на сайті museum.khpg.org.

 Поділитися