MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ООН закликає владу Казахстану до незалежного розслідування вбивств протестувальників

13.01.2022   
ХПГ-інформ
Широке використання слова «тероризм» щодо протестувальників, активістів громадянського суспільства, правозахисників, журналістів та політичних партій викликає глибоке занепокоєння у експертів ООН.

Експерти Організації Об'єднаних Націй закликають владу та сили безпеки Казахстану припинити використання смертельної сили проти протестувальників і засуджують зловживання «тероризмом» проти опозиції. 

Фото: Радіо Азаттик

В ООН чекають від держави незалежного розслідування використання проти демонстрантів летальної зброї.

Експерти заявили, що вони глибоко стурбовані тим, що президент Казахстан назвав протестувальників «бандитами та терористами» і наказав силам безпеки та армії відкрити проти них вогонь на ураження. 

Спеціальна доповідачка з питань прав людини та боротьби з тероризмом Фіонуала Ні Аолай зокрема заявила, що у Казахстані занадто широке використання слова «тероризм» щодо протестувальників, активістів громадянського суспільства, правозахисників, журналістів та політичних партій викликає глибоке занепокоєння. 

Таке використання суперечить міжнародному праву та шкодить правам людини у Казахстані. Зловживання словом «тероризм» підриває безпеку знецінює термін, що має особливе значення в міжнародному праві.

Експерти нагадали, що летальну силу можна застосовувати виключно для самооборони та тоді, коли вичерпані всі інші засоби, в тому числі й нелетальна зброя. 


Нагадаємо, в Казахстані підвищення цін на скраплений газ призвело до того, що 2 січня люди вийшли на вулиці. Протести почалися на заході країни, у місті Жанаозен, але за три дні охопили всю країну. Почалася стрілянина.  В більшості міст було введено надзвичайний стан. Згодом силовики заявили, що «ситуацією скористалися терористичні, екстремістські та кримінальні групи для ескалації напруги та насильства». Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що в країні намагалися здійснити держпереворот. 

За останнє десятиліття фундацією «Відкритий діалог» було задокументовано не менш ніж 7 500 випадків політично мотивованих ув’язнень і переслідувань у Республіці Казахстан. Від дій режиму постраждали лідери опозиції, незалежні журналісти, активісти громадянського суспільства та користувачі соціальних мереж.

 Поділитися