MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

13 січня – головне за день

13.01.2022   
ХПГ-інформ
У минулому році про домашнє насильство заявили 326 тисяч українців; 150 родин переселенців отримають кредит на житло; в Німеччині до довічного ув’язнення за злочини проти людства вперше засудили сирійського офіцера – коротко про важливе.

Фото: Shutterstock © Dmytro Zinkevych

• У минулому році до поліції про домашнє насильство заявили на 56% більше громадян, ніж у 2020 році. Правоохоронними органами було зареєстровано 326 тисяч звернень. Про це розповіла заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко. Складено на 10% більше адмінпротоколів, винесено на 19% більше термінових заборонних приписів стосовно кривдників, на 11% збільшилася кількість кривдників, які перебувають на обліку. «Традиційно, аналізуючи статистику, спостерігаємо зростання кількості звернень громадян та посилення реагування поліції», – заявила заступниця міністра.  Це свідчить про те, що українці нарешті стали визнавати домашнє насильство проблемою і заявляти про неї.

• Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву провів шостий етап відбору учасників проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». Кредит на житло отримають 150 сімей-переможців. «Для участі у програмі громадянин повинен особисто подати заяву про намір отримати кредит до регіонального управління Держмолодьжитла або в електронній формі через портал державних послуг “Дія”», – йдеться у повідомленні. Кредити внутрішньо переміщеним особам надаватимуть на термін до 20 років під 3% річних. Об’єктами кредитування може бути квартира у багатоквартирному житловому будинку чи одноквартирний житловий будинок, прийняті в експлуатацію не більш 35 років тому чи реконструйовані не більше 25 років тому. Понад 240 сімей, які переїхали з окупованих територій України, вже отримали власне житло завдяки програмі «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». 

• У Німеччині винесли перший вирок щодо катування в Сирії. Колишнього офіцера служби безпеки Анвара Раслана засудили до довічного ув’язнення за катування 4 тисяч людей, повідомляє Громадське. «Справу розглядав суд у місті Кобленц за принципом універсальної юрисдикції, що дозволяє переслідувати іноземців за можливі військові злочини незалежно від того, у якій країні їх вчинили», – пояснюють журналісти. Свідки, які вижили після ув’язнення у тюрмі Генеральної розвідувальної служби, яку сирійці називали «Пеклом на Землі», розповідали, що Анвар Раслан керував в установі наглядачами та слідчими і знав про масштаби тортур: людей ґвалтували, вбивали, катували електричним струмом, не давали спати.

• Експерти Організації Об'єднаних Націй закликали владу та сили безпеки Казахстану припинити використання смертельної сили проти протестувальників і засуджують зловживання «тероризмом» проти опозиції. В ООН чекають від держави незалежного розслідування використання проти демонстрантів летальної зброї. Експерти заявили, що вони глибоко стурбовані тим, що президент Казахстан назвав протестувальників «бандитами та терористами» і наказав силам безпеки та армії відкрити проти них вогонь на ураження.

 Поділитися